21.10.2021
Телеканал NTD

Польща підходить до піка третьої хвилі пандемії

Польща підходить до піка третьої хвилі пандемії

У Польщі добова кількість смертей від коронавірусу досягла рекордного у 2021 році рівня. Система охорони здоров'я..

Дата завантаження: 2021-04-21

video

У Польщі добова кількість смертей від коронавірусу досягла рекордного у 2021 році рівня. Система охорони здоров’я країни не справляється. У деяких регіонах ось-ось закінчаться вільні апарати ШВЛ.

[Аркадіуш Гломб, працівник служби швидкої допомоги міста Сосновець]:
«Служби порятунку й швидкої допомоги не лише в Сосновці, а й у всій Польщі в цей важкий час не справляються. Ми робимо все можливе, та не все можна здійснити».

[Анджей Тикарський, ректор Познанського університету медичних наук]:
«Останніми днями різко стало потрібно більше кисню, і наша лікарня переповнюється. У п’ятницю та неділю ми відкрили ще дві палати й у вихідні вже прийняли 50 пацієнтів».

Тривожних повідомлень останніми днями в Польщі було чимало. Так, з лікарні в Познані евакуювали хворих, бо там закінчився кисень. А одного пацієнта, який переніс інсульт, довелося перевозити в багажнику легкового автомобіля. Також повідомляють, що студентів-медиків закликають уже зараз стати до роботи в лікарнях, бо кадрів не вистачає.

Особливо важка ситуація в Сілезії — південному промисловому регіоні, де живе чотири з половиною мільйони осіб.

Міністерство охорони здоров’я пообіцяло до кінця тижня перевезти 150–170 пацієнтів із COVID-19 із Сілезії до інших регіонів. Для цього виділили медичний літак, який готовий курсувати цілодобово.

[Адам Недзельський, міністр охорони здоров’я Польщі]:
«Через кількість нових хворих і пацієнтів, які потребують госпіталізації, ситуація в Сілезії критична. У перспективі вона теж буде критичною. Ресурси, які виділила місцева влада на боротьбу з ковідом, поступово закінчуються».

У середу в Польщі від коронавірусу померло 653 людини. Було виявлено майже 33 тисячі нових випадків зараження.

Міністр охорони здоров’я каже, що Польща досягне піка третьої хвилі пандемії цього або на наступного тижня. Влада обіцяє до кінця тижня додати в усій країні ще 3–4 тисячі ліжкомісць.

У Польщі живе 38 мільйонів людей. За весь час пандемії тут виявили більш як 2 мільйони 320 тисяч випадків зараження. Померло близько 53 тисяч осіб. Обидві дози вакцини отримало понад 2 мільйони поляків.
Коротке посилання на цю сторінку:

Польща підходить до піка третьої хвилі пандеміїБайден підписав три укази, що скасовують міграційну політику ТрампаВійськовики М’янми відкрили вогонь під час похорону загиблого протестувальникаНа Індонезію налетів циклон «Сероя»: близько 100 загиблихПівдень Європи закликає до більшої солідарності щодо проблеми нелегальної міграціїПрокинувся вулкан: міста на карибському острові Сент-Вінсент укрило товстим шаром попелуВійськовики М’янми стверджують, що перевороту не булоЕкспрезидента Франції Ніколя Саркозі визнали винним у корупціїДо постраждалої від вибухів Екваторіальної Гвінеї прибуває міжнародна допомогаСвітова організація торгівлі обрала нового генерального директора