22.02.2021
Телеканал NTD

На лаві вулкана в Ісландії смажать сосиски

На лаві вулкана в Ісландії смажать сосиски

Дослідники поспішають побачити ісландський вулкан на острові Рейкьянес. Після місяця підземних поштовхів тут почалося виверження. З..

Дата завантаження: 2021-04-22

video

Дослідники поспішають побачити ісландський вулкан на острові Рейкьянес. Після місяця підземних поштовхів тут почалося виверження. З одного кратера витікає лава.

Гора височіє за 30 кілометрів на північний захід від столиці Ісландії міста Рейк’явік.

[Крістофер Гамільтон, геолог]:
«Це цікаве виверження. Воно не почалося із сильного вибуху. Натомість сталася фантастична серія напевно із 50 тисяч землетрусів за місяць. Лава повільно підіймалася до поверхні, і тепер відбувається досить невелике виверження».

Науковці кажуть, що лава поступово заповнює цю місцевість.

[Крістофер Гамільтон, геолог]:
«Ми очікуємо, що це місце почне заповнюватися, як ванна. Наскільки швидко, залежить від тривалості виверження. Поки лава витікає лише в одному місці. Якщо виверження буде тривалим, ми побачимо, як лава наповнить ванну й почне переливатися через краї».

Поки вчені проводять вимірювання, хтось скористався нагодою посмажити на лаві сосиски.

Рятувальники кажуть, що викидів попелу поки не було. Але поряд із місцем виверження багато отруйних газів. Відвідувачам радять перед походом ретельно підготуватися.

[Гвюдьон Орн Сігтріггссон, рятувальник]:
«Відповідне екіпірування, відповідний одяг. В Ісландії холодно. Тут важко гуляти. Вітер може змінитися будь-якої миті, тому треба пам’ятати про газ і таке інше. Вітер зараз із цього боку, тож газ іде туди й нам нічого не загрожує. Але якщо стояти там, то це небезпечно. Слід бути дуже обережним».

Виверження лави особливо видовищне темної ночі.

[Гвюдьон Орн Сігтріггссон, рятувальник]:
«Цей вулкан — найпрекрасніше, що я бачив. Ми просто стежимо, щоб люди були в безпеці, намагаємося тримати їх на відстані від лави».

Виверження прямо не загрожує мешканцям найближчого міста Гріндавік, однак метеорологи попереджають, що можливі зсуви.
Коротке посилання на цю сторінку:

На лаві вулкана в Ісландії смажать сосискиБерлінський шеф-кухар готує для пацієнтів лікарніЗвела пандемія: як подружилися британський студент і француженка-довгожителькаУ США — найбільший за 20 років наплив мігрантів на південний кордонІспанія і ДР Конго теж призупинили використання вакцини AstraZenecaВідсіч сарані: у Кенії корми й добрива роблять із комахТрадиційна майстерність виробництва піаніно оживає завдяки карантинуБританська компанія придумала, як робити з масок шкільні стільціНовий сайт доставляння пов’язує римлян із місцевими магазинамиЕкологи закликають годувати диких качок