04.05.2021
Телеканал NTD

Human Rights Watch звинувачує Китай у порушенні прав людини напередодні зимової Олімпіади-2022

Human Rights Watch звинувачує Китай у порушенні прав людини напередодні зимової Олімпіади-2022

Через рік у Китаї мають пройти зимові Олімпійські ігри. Вони знову дадуть панівній у країні компартії..

Дата завантаження: 2021-03-04

video

Через рік у Китаї мають пройти зимові Олімпійські ігри. Вони знову дадуть панівній у країні компартії можливість продемонструвати світу свої нібито великі досягнення. Водночас правозахисні організації стурбовані тим, що з часів Олімпіади 2008 року ситуація з правами людини в КНР погіршилася.

[Софі Річардсон, голова китайського відділення Human Rights Watch]:
«Немає змін у жодному питанні, через які ми висловлювали стурбованість під час Олімпіади у 2008 році. Серед них обмеження свободи ЗМІ та право на протест, і навіть нормальну зарплату будівельникам комплексів. За ці 12 років з’явилися численні центри ув’язнення для уйгурів, і держава стала ще більше стежити за людьми».

Голова китайського відділення Human Rights Watch розкритикувала Міжнародний олімпійський комітет за те, що він, як і у 2008 році, розхвалює Китай, замість того, щоб закликати його дотримуватися прав людини.

[Софі Річардсон, голова китайського відділення Human Rights Watch]:
«Ця організація й далі стверджує, що Олімпіада — це сила на благо. Кілька тижнів тому голова МОК Томас Бах сказав китайським ЗМІ, що підготовка до ігор схожа на диво. Знаєте, дивом буде, якщо припинять незаконні арешти в Сіньцзяні, руйнування культурних пам’яток, мови, релігій, звільнять правозахисників, дозволять у країні свободу слова, забезпечать гідну зарплату працівникам».

Річардсон зазначила, що її організація закликає не бойкотувати ігри, а висловлювати свої побоювання й тиснути на Пекін. Водночас вона попередила країни про небезпеку для спортсменів.

[Софі Річардсон, голова китайського відділення Human Rights Watch]:
«Країни посилатимуть своїх громадян у середовище, де за атлетами стежитимуть, де не буде гарантовано їхнє право на свободу слова, і де навіть не гарантовано право на чесний суд. Згадаймо двох канадців Майкла Ковріга й Майкла Спейвора, яких багато місяців тримали без жодних чітких звинувачень, і вони були позбавлені права на чесне розслідування».

Нещодавно понад 180 правозахисних організацій опублікували спільний відкритий лист, у якому закликали країни бойкотувати Олімпіаду, а також назвала Китай одним із найбільших порушників прав людини у світі.

Британський міністр закордонних справ Домінік Рааб ще в жовтні сказав, що не виключає можливості бойкоту Ігор Великою Британією. А прессекретар Білого дому повідомила, що адміністрація Джо Байдена це питання поки не розглядає.

Тим часом в індійському місті Дармсала відбувся протест тибетців у вигнанні. Вони теж незадоволені проведенням Олімпіади в Китаї.

Зимова Олімпіада має початися 4 лютого 2022 року.
Коротке посилання на цю сторінку:

Human Rights Watch звинувачує Китай у порушенні прав людини напередодні зимової Олімпіади-2022Гонконжці можуть подавати на візу, яка потім дасть їм змогу стати британськими громадянамиЖительці Уханя дали чотири роки в’язниці за повідомлення про епідеміюУ Гонконзі ув’язнили продемократичну активістку, яку прозвали справжньою МуланСпівробітник ВООЗ: Китай відмовився надавати дані про ранні випадки захворювання на COVID-19Жителі Гонконгу шоковані масовими арештами продемократичних активістівГонконзький активіст звернувся до США із закликом про допомогуГолова МЗС Великої Британії закликав ООН відправити експертів до СіньцзянюУ Конгресі США подали законопроєкти, які покликані зупинити примусове видаляння органів у Китаї