21.11.2021
Телеканал NTD

В Естонії нарощують виробництво соломинок для коктейлів з очерету

В Естонії нарощують виробництво соломинок для коктейлів з очерету

На естонському острові Сааремаа збирають очерет. На фабриці в Курессааре з нього роблять соломинки для коктейлів...

Дата завантаження: 2021-04-21

video

На естонському острові Сааремаа збирають очерет. На фабриці в Курессааре з нього роблять соломинки для коктейлів. Естонські компанії надіються, що їхня продукція стане найпопулярнішою серед одноразового посуду.

[Керсті Партелпоя, працівниця виробничої компанії в Курессааре]:
«На острові Сааремаа багато очерету. Це поновлюваний ресурс: хай би скільки ми зібрали, наступного року він знову виросте. І це нескінченно. Очерет — міцний матеріал. Соломинку можна використовувати до 40 разів, і на вигляд вона приємна. Кожна унікальна, як сніжинка».

Соломинки з очерету — і одноразові, і багаторазові — виробляє і фабрика в Сууре-Роотсі, що на цьому ж острові.

[Грете Рійм, директор виробничої компанії в Сууре-Роотсі]:
«Ми робимо багаторазові соломинки з нижньої частини очерету, яка росте під водою. Вона міцніша й має товщі стінки. Таку соломинку можна мити в посудомийній машині й використовувати понад 50 разів».

Одноразові очеретяні соломинки служать набагато довше, ніж паперові. На фабриці поки нарізають стебла вручну, але планують автоматизувати процес. Це дасть змогу вдесятеро збільшити виробництво й знизити вартість продукції.

[Грете Рійм, директор виробничої компанії в Сууре-Роотсі]:
«Наша мета — продавати соломинки за шість чи сім євроцентів. Зараз паперові соломинки коштують приблизно три (євроценти). Тому наші, зрозуміло, удвічі дорожчі, та, гадаю, це однаково недорого».

Очерет — багаторічний злак. Росте майже в усьому світі, крім пустель. Його улюблені місця — болота, береги річок і водойм та заплавні луки.

Три роки тому Європарламент вирішив із 2021 року повністю заборонити деякі види одноразового посуду. Від пластмасових соломинок також доведеться відмовитися. Закон спрямований на те, щоб зменшити кількість шкідливих відходів. Забруднення пластиком Світового океану вже стало серйозною проблемою. Приблизно половина сміття, яке збирають на узбережжі Естонії, складається з пластмаси та поліетилену.
Коротке посилання на цю сторінку:

В Естонії нарощують виробництво соломинок для коктейлів з очеретуООН: у ДР Конго голодує кожен третійНа водоочисній станції в Австралії харчові відходи перетворюють на електроенергіюДо Великої Британії планують привезти стадо зубрів і шукають для них рейнджераУ Німеччині винесли перший вирок у справі про тортури у в’язницях СиріїВідео з трактором, який трусить апельсинові дерева, стало популярним в інтернетіАвстралійський стоматолог зробив перший у світі протез лапи для коалиДорогий сир став для французів розрадою під час локдаунуКолумбія рятує ліси й планує зменшити вирубування на 30 % до 2022 року«Кухні-невидимки» — нова концепція в епоху пандемії