21.02.2021
Телеканал NTD

Традиційна майстерність виробництва піаніно оживає завдяки карантину

Традиційна майстерність виробництва піаніно оживає завдяки карантину

Гра на піаніно — ідеальне хобі для тих, хто застряг удома під час пандемії. І це..

Дата завантаження: 2021-09-20

video

Гра на піаніно — ідеальне хобі для тих, хто застряг удома під час пандемії. І це не просто припущення. Статистика показує, що у Великій Британії попит на ці інструменти значно зріс.

Це посприяло національній індустрії, яка останніми роками занепадає. Якщо на піку популярності піаніно в країні було понад 350 майстерень із традиційного виробництва цих інструментів, то нині залишилася лише одна в Йоркширі.

[Адам Кокс, виконавчий директор фірми ― виробника піаніно]:
«Треба докласти багато зусиль, щоб виготовити піаніно. І це неможливо зробити лише за допомогою точних вимірювань. Іноді слід просто використовувати відчуття, дотики. У цьому й полягає мистецтво створення піаніно. Це 200 років традицій і знань. Неприпустимо навіки це втратити».

Невелика команда майстрів зберігає таємниці створення інструмента в приміщенні колишнього ангара. Кожне піаніно роблять вручну. На те, щоб з’єднати всі деталі й натягнути 230 струн, іде коло п’яти місяців.

[Фелікс Домбі-Волкер, виробник піаніно]:
«Я працюю тут менш як рік. Це третє піаніно, на якому я натягую струни, хоча загалом працював із 5–6 інструментами на різних стадіях виробництва. Просто дивовижно споглядати процес створення від початку до кінця».

Щойно всі молоточки готові й усі струни натягнено, інструмент під’єднують до машини, яка перевіряє механізм на міцність, натискаючи на кожну клавішу по 5000 разів.

Джеймі Каллум — відомий джазовий виконавець, а також один із найпопулярніших у Великій Британії піаністів. Він зустрівся з командою майстрів і назвав їхню роботу мистецтвом.

[Джеймі Каллум, піаніст]:
«Приходить відчуття музики в інструменті, який зроблено з дерева й металу, у якому одні деталі б’ють по інших. Це прекрасний механізм, створений руками людини».

Коротке посилання на цю сторінку:

Традиційна майстерність виробництва піаніно оживає завдяки карантину75-річна жінка-рибалка розмовляє з морем про свої проблемиКруїзні лайнери повертаються до Чорногорії після 16 місяців застоюПлетіння з пальмового листя дає змогу єгипетському селу добре зароблятиООН: Афганістан опинився на межі нової гуманітарної кризиУ Південній Кореї найвищий приріст кількості хворих на COVID із грудня 2020 рокуВенецію можуть внести до списку ЮНЕСКО через масовий туризмКамери спостереження в операційних Південної Кореї стануть обов’язковимиООН: 100 000 дітей можуть померти від голоду в ефіопському регіоні ТиграйАвстралійка зберігає сандалові дерева для майбутніх поколінь