18.08.2021
Телеканал NTD

Екологи закликають годувати диких качок

Екологи закликають годувати диких качок

У Києві природоохоронці нагодували диких качок. Така акція вже стала традиційною, і її проводять щороку на..

Дата завантаження: 2021-04-18

video

У Києві природоохоронці нагодували диких качок. Така акція вже стала традиційною, і її проводять щороку на початку весни. Саме ці дні критичні для виживання диких качок, лебедів та інших міських птахів.

[Галина Бузан, природозахисниця]:
«Наприкінці зими й початку весни дуже багато пташок гине від голоду. Якщо це водоплавні качки, то коло 20 %, а з не водоплавних (синичок, снігурів, горобців) до 50 % птахів гине не від холоду, а саме від голоду».

У цей період птахам складно знайти собі їжу, тому екологи закликають підгодовувати пернатих. Проте робити це слід правильно. Давати можна варену картоплю, макуху, кукурудзу, горох, насіння, овес тощо.

[Владислав Богдан, природозахисник]:
«Ми годуємо їх вівсяними пластівцями, нежирним сиром і також горохом».

[Галина Бузан, природозахисниця]:
«Головний принцип — їжа має бути максимально натуральною, необробленою, не солоною, не смаженою, максимум висушеною. Дуже добре висушувати насіння дині, заготовлювати влітку для годівниць».

Їжу для годівлі можна класти на березі чи кидати у воду. Якщо вона потоне, то качки, як відмінні нирці, легко дістануть її з дна.

За словами екологів, традиція підгодовувати качок давно вже стала частиною європейської культури. До цієї корисної справи в ЄС залучають дітей і молодь.
Коротке посилання на цю сторінку:

Екологи закликають годувати диких качок15 років протесту: у центрі Києва — акція за права людиниВ Естонії нарощують виробництво соломинок для коктейлів з очеретуЧому на південному узбережжі Кенії тепер вилуплюється більше черепахСевілья відроджує традицію дарувати британській королеві апельсини на мармеладВогняне шоу в Ісландії: тисячі туристів поспішають до активного вулканаЖиття на природі: як пандемія допомогла італійцям реалізувати мріюРуандійські майстри перетворюють старі покришки на крісла, столи та взуттяНа водоочисній станції в Австралії харчові відходи перетворюють на електроенергіюШкільний учитель рік знімав на фотоапарат життя під час локдауну