18.09.2021
Телеканал NTD

На водоочисній станції в Австралії харчові відходи перетворюють на електроенергію

На водоочисній станції в Австралії харчові відходи перетворюють на електроенергію

Ця водоочисна станція австралійського штату Вікторія не зовсім звичайна. [Шон Каммінгс, співробітник водоочисної станції

Дата завантаження: 2021-04-18

video

Ця водоочисна станція австралійського штату Вікторія не зовсім звичайна.

[Шон Каммінгс, співробітник водоочисної станції]:
«Тут відходи харчової промисловості перетворюватимуть на поновлювані джерела енергії й меліоранти для ґрунту».

Місто Колак розташоване за 140 кілометрах від Мельбурна. Тут є два великих харчових підприємства: бойня та молокозавод. Загалом вони продукують величезні обсяги відпрацьованої води, яку вкрай складно й дорого очищувати.

[Джен Дауні, представниця молокозаводу]:
«Наразі вона надходить на очисну станцію, де ми використовуємо хімікати й електрику, щоб видалити механічні частинки».

Але тепер почав діяти проєкт під назвою «Відновлювана органічна мережа», який коштує коло семи мільйонів доларів США. Він не лише спростить і здешевить процес, але й допоможе заробляти на відходах.

На поверхню води поклали гігантський газонепроникний брезент. Він дає змогу вловлювати метан, який утворюється природним шляхом, а потім використовувати його для вироблення електроенергії.

[Шон Каммінгс, співробітник водоочисної станції]:
«Плануємо виробляти достатньо електроенергії, щоб не тільки не брати її з мережі, а й, навпаки, постачати її туди. Ми зможемо забезпечити приблизно 1000 будинків».

А з твердих речовин, які лишилися після виробництва, уже роблять добрива.

У проєкті працює 45 осіб. Завдяки станції до атмосфери щорічно не потраплятиме майже 6500 тонн парникових газів.
Коротке посилання на цю сторінку:

На водоочисній станції в Австралії харчові відходи перетворюють на електроенергіюПоліція патрулює активний вулкан Етна, щоби вберегти туристівНовий сайт доставляння пов’язує римлян із місцевими магазинамиЯпонці переважно виступають проти проведення Олімпіади цього рокуУ Франції комендантська година тепер починається з 18:00Угорці спалюють сміття, щоб опалювати будинкиВідео з трактором, який трусить апельсинові дерева, стало популярним в інтернетіСвіт перебуває на піку народжуваності близнюківУроки в товаристві кіз: італійська школярка відвідує онлайн-заняття із пасовищаЄгипет готується відкрити нову столицю країни