18.09.2021
Телеканал NTD

Австралійський стоматолог зробив перший у світі протез лапи для коали

Австралійський стоматолог зробив перший у світі протез лапи для коали

В Австралії зробили перший у світі протез лапи коали. Його отримав самець із кличкою Тріумф, який..

Дата завантаження: 2021-04-18

video

В Австралії зробили перший у світі протез лапи коали. Його отримав самець із кличкою Тріумф, який народився з недорозвиненою кінцівкою.

Маля врятувала у 2017 році ветеринар Марлі Крістіан із міста Лісмор. Вона знайшла його біля мами, яка помирала, і відвезла до реабілітаційного центру для коал.

[Марлі Крістіан, ветеринар]:
«Коли я наділа на лапу протез, і коала, спираючись на нього, стрибнула й залізла на дерево, я розплакалася».

Без протеза Тріумф не спирався на недорозвинену лапу. Тиск на неї, мабуть, створював коалі дискомфорт. Допомогти намагалася американська компанія, яка робить протези для тварин. Однак зазнала невдачі.

Зрештою протез зробив місцевий стоматолог-ортопед. Марлі розповіла йому про коалу, і лікар захотів допомогти. Та успіх здавався примарним.

[Джон Доулман, стоматолог-ортопед]:
«Знадобилося трохи нестандартного мислення, щоб розробити дизайн протеза. А виробничий процес був дуже схожим на мою повсякденну роботу. І те, що я зміг допомогти коалі, мене дуже порадувало».

Тріумф тепер легко лазить по деревах.

[Марлі Крістіан, ветеринар]:
«Протез допомагає йому дертися. Він також може трошки стрибати й значно ліпше ходить».

Зараз стоматолог намагається вдосконалити штучну лапу.

[Джон Доулман, стоматолог-ортопед]:
«Я розробляю кілька видів протеза. Побачимо, чи вдасться мені зробити його дещо зручнішим».

Коали належать до вразливих видів. В Австралії працює організація, яка турбується про збереження коал і їхніх місць існування.

А Тріумф проведе все життя в неволі. Дбатиме про нього здебільшого Марлі.
Коротке посилання на цю сторінку:

Австралійський стоматолог зробив перший у світі протез лапи для коалиВолонтери відновлюють центр Мосула, щоб магазини знову змогли відкритисяНовий закон подарує службовим собакам Польщі щасливу старістьУ Франції комендантська година тепер починається з 18:00У Гватемалі сталися сутички між силами безпеки та мігрантами з каравануМолоді американці їдуть із великих міст заради просторих будинків у глибинціВиставка в Києві розповідає про антарктичні дослідження українських науковцівПариж закриє старовинний пташиний ринок XIX століттяПаризький ресторан зберіг зірку Мішлен, попри карантин10-річний хлопчик, коли почався локдаун, переселився в намет