18.09.2021
Телеканал NTD

Експрезидента Франції Ніколя Саркозі визнали винним у корупції

Експрезидента Франції Ніколя Саркозі визнали винним у корупції

Колишнього президента Франції Ніколя Саркозі визнали винним у корупції і засудили до трьох років ув'язнення, два..

Дата завантаження: 2021-04-18

video

Колишнього президента Франції Ніколя Саркозі визнали винним у корупції і засудили до трьох років ув’язнення, два роки з них умовно.

Фінансові прокурори переконали паризький суд, що Саркозі в обмін на конфіденційну інформацію про розслідування щодо нього запропонував одному із суддів роботу в Монако. Так, експрезидента підозрювали в тому, що він брав незаконні платежі на свою президентську кампанію 2007 року від спадкоємиці L’Oreal Ліліан Бетанкур.

66-річний Саркозі відкидає всі звинувачення й каже, що фінансові прокурори використовували надмірні засоби для стеження за його справами. Наприклад, прослуховували його з адвокатом телефонні розмови.

Захист має 10 днів, щоби подати апеляцію. Дружина експрезидента Карла Бруні у своєму інстаграмі написала, що це жорстоке «полювання на відьом», і що боротьба триватиме, аж поки проявиться правда.

Проте експрезидент, можливо, узагалі не потрапить до тюрми. Суддя зазначила, що рік, який залишився, йому можуть дозволити провести вдома в електронному браслеті.

[Фредерік Карель Каной, юрист]:
«Я хотів би сказати, що звичайні громадяни знову зможуть переконатися, що у Франції немає подвійних стандартів і що судова система справді незалежна».

Ніколя Саркозі був президентом з 2007 по 2012 рік. Він став другим ексголовою держави в сучасній історії Франції після Жака Ширака, якому винесли вирок за звинуваченням у корупції.

Перехожі біля будівлі суду по-різному реагують на рішення.

[жителька Парижа]:
«Я думала, що він хороший президент. Яка ганьба».

[жителька Парижа]:
«Правду кажучи, мені подобається, що у Франції людей судять ліпше, ніж у США».

Пізніше цього місяця Саркозі також постане перед судом в іншій справі. Його звинувачують у тому, що він порушив правила фінансування політичних кампаній під час спроби переобратися у 2012 році.
Коротке посилання на цю сторінку:

Експрезидента Франції Ніколя Саркозі визнали винним у корупціїСША і ЄС ввели паралельні санкції проти Росії у зв’язку з отруєнням НавальногоОпитування: як карантин уплинув на жителів КиєваІзраїль і Косово встановили дипломатичні відносиниПоліція висунула проти Аун Сан Су Чжі нові звинуваченняВізит китайського чиновника до Туреччини спричинив масові виступи уйгурівУ Польщі посилюють карантинні заходиООН: майже мільйон людей голодує в МозамбікуУ Португалії переобрали президента Марселу Ребелу де СозуХолоди в Техасі: 2,7 млн ​​осіб залишилися без електроенергії