28.02.2021
Телеканал NTD

Фейсбук позбавив австралійців можливості ділитися новинами

Фейсбук позбавив австралійців можливості ділитися новинами

У четвер австралійці, прокинувшись, з подивом виявили, що більше не можуть переглядати новинний контент на фейсбуці..

Дата завантаження: 2021-02-28

video

У четвер австралійці, прокинувшись, з подивом виявили, що більше не можуть переглядати новинний контент на фейсбуці або ділитися ним на сторінках соцмережі. Компанія Марка Цукерберга ухвалила рішення заблокувати його у відповідь на майбутній закон в Австралії, який зобов’яже її та Гугл платити за новини медіакомпаніям.

Такий крок Фейсбуку вже розкритикували місцеві новинні продюсери, політики й правозахисники. Особливо громадськість континенту обурило те, що стали недоступними й офіційні сторінки урядових сайтів, які мають стосунок до охорони здоров’я та служб безпеки.

[Джош Фрайденберг, міністр фінансів Австралії]:
«Щодо дій Фейсбуку, то він не має рації. Це були непотрібні заходи, грубі заходи, і вони зашкодять репутації соцмережі тут, в Австралії. Вони також вирішили заблокувати доступ до урядових вебсайтів, які мають стосунок до підтримки в період пандемії, психічного здоров’я, екстрених служб, метеорологічного бюро. Закон про ЗМІ абсолютно не стосується цих сторінок».

[Пол Флетчер, міністр комунікацій Австралії]:
«Сьогодні вранці я говорив із Фейсбуком і сказав, що уряд очікує від нього якомога швидшого відновлення роботи цих сторінок. Бути платформою — це велика відповідальність».

Уряд Австралії зазначає, що голова Фейсбуку Марк Цукерберг не попереджав про блокування новинного контенту й зараз із ним ведуть переговори.

[Пол Флетчер, міністр комунікацій Австралії]:
«Гугл і Фейсбук — це важливі складові цифрової екосистеми Австралії. Вони важлива частина економіки. Ми чітко їм сказали, що хочемо, щоб вони й далі працювали в країні. Але ми також чітко зазначили, що, якщо вони хочуть вести бізнес в Австралії, то треба дотримуватися законів цієї країни».

Варто зазначити, що пошуковик «Гугл», який спочатку також виступав проти закону, уже почав укладати договори з австралійськими медіакомпаніями про надання новинного контенту.

Так, він уже домовився з медіахолдингом Руперта Мердока «Ньюс Корпорейшн» (News Corporation). Це відчинить йому двері для публікації статей газет «Сан» (Sun), «Волл-стріт джорнел» (Wall Street Journal), «Таймс» (Times) та «Австраліан» (Australian).

Раніше Гугл погрожував, що заблокує пошуковик на континенті.

Як очікується, закон про ЗМІ в Австралії ухвалять за кілька днів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Фейсбук позбавив австралійців можливості ділитися новинамиУ Португалії переобрали президента Марселу Ребелу де СозуСенат США проголосував за процес імпічменту експрезидента ТрампаВійськовики М’янми стверджують, що перевороту не булоУ Франції повені затоплюють житлові будинкиБайден підписав три укази, що скасовують міграційну політику ТрампаХолоди в Техасі: 2,7 млн ​​осіб залишилися без електроенергіїУ Хорватії п’ять землетрусів за три дні, є загибліУ Норвегії зійшов великий зсув, є зниклі безвістиПівденна Корея закриває лижні курорти