Такий крок Фейсбуку вже розкритикували місцеві новинні продюсери, політики й правозахисники. Особливо громадськість континенту обурило те, що стали недоступними й офіційні сторінки урядових сайтів, які мають стосунок до охорони здоров’я та служб безпеки.
[Джош Фрайденберг, міністр фінансів Австралії]:
«Щодо дій Фейсбуку, то він не має рації. Це були непотрібні заходи, грубі заходи, і вони зашкодять репутації соцмережі тут, в Австралії. Вони також вирішили заблокувати доступ до урядових вебсайтів, які мають стосунок до підтримки в період пандемії, психічного здоров’я, екстрених служб, метеорологічного бюро. Закон про ЗМІ абсолютно не стосується цих сторінок».[Пол Флетчер, міністр комунікацій Австралії]:
«Сьогодні вранці я говорив із Фейсбуком і сказав, що уряд очікує від нього якомога швидшого відновлення роботи цих сторінок. Бути платформою — це велика відповідальність».
Уряд Австралії зазначає, що голова Фейсбуку Марк Цукерберг не попереджав про блокування новинного контенту й зараз із ним ведуть переговори.
[Пол Флетчер, міністр комунікацій Австралії]:
«Гугл і Фейсбук — це важливі складові цифрової екосистеми Австралії. Вони важлива частина економіки. Ми чітко їм сказали, що хочемо, щоб вони й далі працювали в країні. Але ми також чітко зазначили, що, якщо вони хочуть вести бізнес в Австралії, то треба дотримуватися законів цієї країни».
Варто зазначити, що пошуковик «Гугл», який спочатку також виступав проти закону, уже почав укладати договори з австралійськими медіакомпаніями про надання новинного контенту.
Так, він уже домовився з медіахолдингом Руперта Мердока «Ньюс Корпорейшн» (News Corporation). Це відчинить йому двері для публікації статей газет «Сан» (Sun), «Волл-стріт джорнел» (Wall Street Journal), «Таймс» (Times) та «Австраліан» (Australian).
Раніше Гугл погрожував, що заблокує пошуковик на континенті.
Як очікується, закон про ЗМІ в Австралії ухвалять за кілька днів.
Коротке посилання на цю сторінку: