18.07.2021
Телеканал NTD

У М’янмі сталися найбільш кровопролитні сутички з часу перевороту

У М'янмі сталися найбільш кровопролитні сутички з часу перевороту

Вулиці найбільшого міста М'янми — Янгона — усипані сміттям та камінням і заставлені барикадами. 28 лютого..

Дата завантаження: 2021-04-18

video

Вулиці найбільшого міста М’янми — Янгона — усипані сміттям та камінням і заставлені барикадами. 28 лютого тут, а також у деяких інших містах країни тривали найзапекліші сутички між правоохоронцями та протестувальниками з часу військового перевороту 1 лютого.

Поліція відкрила вогонь по натовпу в декількох районах Янгона. Це сталося після того, як вона не змогла зупинити протести за допомогою сльозогінного газу й попереджувальних пострілів у повітря.

Загалом повідомляють щонайменше про 18 загиблих. Сотні людей арештовано.

[протестувальник]:
«Ми стикаємося зі стількома утисками в усій країні, однак люди знову безстрашно виходять на протести. Нас підтримує комітет Асамблеї Союзу й наш посол ООН у Великій Британії».

[протестувальник]:
«Ми хочемо захистити людей, оскільки поліція не може цього зробити. Замість цього вона нападає на нас. Як ви знаєте, хунта скоює злочини, тому громадяни повинні самі себе захищати».

Військовики захопили владу, а також ув’язнили обраного лідера уряду Аун Сан Су Чжі й більшу частину керівництва її партії «Національна ліга за демократію».

За словами армійців, під час виборів торік у листопаді політична сила Су Чжі перемогла з великим відривом лише завдяки фальсифікаціям. Вони обіцяють передати владу законно обраному цивільному урядові. Однак спочатку, за їхніми словами, потрібно вирішити проблеми з махінаціями.

Водночас, як очікують, сама Аун Сан Су Чжі за кілька днів має постати перед судом.

Коротке посилання на цю сторінку:

У М’янмі сталися найбільш кровопролитні сутички з часу переворотуООН: у ДР Конго голодує кожен третійОпитування: як карантин уплинув на жителів КиєваНа місці аварії потягу на Тайвані з тунелю вдалося витягти понівечений вагонВізит китайського чиновника до Туреччини спричинив масові виступи уйгурівМАГАТЕ підтвердило, що Іран почав виробляти металевий уранПонад 100 осіб постраждало від землетрусу в ЯпоніїУ Франції повені затоплюють житлові будинкиУ Гватемалі сталися сутички між силами безпеки та мігрантами з каравануУ Польщі посилюють карантинні заходи