04.04.2021
Телеканал NTD

Військовики М’янми стверджують, що перевороту не було

Військовики М'янми стверджують, що перевороту не було

Військовики М'янми оголосили, що проведуть нові вибори й передадуть владу партії, яка переможе. Вони також заперечують,..

Дата завантаження: 2021-03-04

video

Військовики М’янми оголосили, що проведуть нові вибори й передадуть владу партії, яка переможе. Вони також заперечують, що вчинили військовий переворот з метою позбавити влади партію Аун Сан Су Чжі «Національна ліга за демократію». Торік у листопаді вона перемогла з великим відривом. Але армійці відмовилися визнати результати, заявивши про масштабні махінації.

[Зау Мін Тун, спікер армії М’янми]:
«»Національна ліга за демократію» мала можливість усунути проблеми мирно, згідно з конституцією. Але вона нічого не зробила. У нас не було вибору, окрім як захопити владу. Але це не переворот».

Спікер армії М’янми сказав, що військовики передадуть владу цивільному урядові після чесних виборів.

[Зау Мін Тун, спікер армії М’янми]:
«Згідно з конституцією 2008 року, військовики передадуть владу партії, яка переможе, після того, як ми вирішимо проблеми фальсифікації виборів, щоб вони були вільними, чесними й забезпечили демократію».

Армійці ще звинуватили протестувальників, які останніми тижнями масово виступають проти перевороту, у тому, що ті провокують насильство.

[Зау Мін Тун, спікер армії М’янми]:
«І вони незаконно тиснуть на держслужбовців. Протестувальники не мирні, а вдаються до насильства».

Переворот стався 1 лютого. Лідера Аун Сан Су Чжі й кількох інших високопосадовців арештували. Сан Су Чжі зараз під домашнім арештом. Після обшуку їй висунули звинувачення в тому, що вона незаконно ввезла до країни радіоустаткування. Ідеться про рації. Тепер поліція також звинувачує її в порушенні закону про національну катастрофу. Інших подробиць поки не надали.

Водночас у всій М’янмі тривають протести. Через це багато хто опинився в скрутному становищі.

[таксист]:
«Кожна заправка бере участь у русі громадянської непокори. Ми, водії таксі, не можемо заправитися. Ми не можемо їздити, бо бензин занадто дорогий. Усі в цій ситуації постали перед труднощами. Навіть держслужбовці не можуть потрапити на роботу».

Держдепартамент США вже висловив стурбованість у зв’язку з новими звинуваченнями на адресу Аун Сан Су Чжі. Він також закликав військовиків М’янми звільнити всіх незаконно арештованих і відновити обраний уряд.
Коротке посилання на цю сторінку:

Військовики М’янми стверджують, що перевороту не булоСенат США не ухвалив підвищення виплат постраждалим від пандемії американцямБорис Джонсон відвідав постраждалий від повені північний захід АнгліїСтрілянина в Конгресі й протести: у США визначають вибірників від штатівУ Португалії переобрали президента Марселу Ребелу де СозуКліматичний саміт цього року відбувся онлайнМАГАТЕ підтвердило, що Іран почав виробляти металевий уранУ Конгресі США подали законопроєкти, які покликані зупинити примусове видаляння органів у КитаїУ Гонконзі ув’язнили продемократичну активістку, яку прозвали справжньою Мулан