28.03.2021
Телеканал NTD

Тюлені повертаються на північне узбережжя Франції

Тюлені повертаються на північне узбережжя Франції

На північно-західному узбережжі Франції недалеко від міста Марк-ан-Барель сірі тюлені вже не рідкісні гості. Зараз тут..

Дата завантаження: 2021-02-28

video

На північно-західному узбережжі Франції недалеко від міста Марк-ан-Барель сірі тюлені вже не рідкісні гості. Зараз тут відпочиває 250 морських тварин.

[Джером Грессьє, волонтер і зоозахисник]:
«Вони селяться тут під час відливу, щоб накопичити жир, відпочити й підготуватися до полювання в морі».

Тюлені не мають у Ла-Манші природних ворогів, але в 70-х роках їх почали винищувати рибалки, бо бачили в них суперників. Зрештою на території Кот-д’Опаль ці тварини майже зникли. У 80-х тюленів узяла під охорону держава, й останніми роками їхня чисельність відновлюється.

Зоозахисники спостерігають за колоніями тварин, коли ті відпочивають на березі. Джером Грессьє за допомогою фотоапарата з довгофокусним об’єктивом знімає віддалені об’єкти у великому розширені.

[Джером Гроссьє, волонтер і зоозахисник]:
«Так можна побачити, чи не заплуталися якісь тварини в сітці. Часто сітка накручується на шию, і їм від цього дуже боляче».

Постраждалим тюленям допомагають у центрі порятунку тварин, що неподалік у Кале. Також тут дають притулок ослаблим дитинчатам.

[Крістель Гроссьє, співробітниця центру порятунку тварин]:
«Приблизно до трьох тижнів життя мати навчить дитинча полювати. Але якщо воно не встигне, то залишиться безпорадним, а мати його покине. У цей час ми й можемо втрутитися».

Завдяки охороні в регіоні О-де-Франс уже живе понад 1100 тюленів. Водночас популяція сірих тюленів зростає швидше, ніж популяції інших видів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Тюлені повертаються на північне узбережжя ФранціїСкільки пластику ми їмо?Перші наслідки «брекзиту» на кордоні: паперова тяганина, черги й затримкиЧерез наплив мігрантів Чилі загрожує гуманітарна кризаПівденнокорейцям заборонили відправляти пропагандистські листівки до КНДРПівденнокорейський студент виготовляє табуретки з масокСенатори Франції відстояли право півнів кукурікати, а качок — крякатиВ Іспанії собаки-терапевти вийшли на службу в школиСирійка сама навчилася робити шоколад і мріє про світове визнанняПоговорити з коровою: як на британських фермах допомагають позбутися стресу від карантину