28.02.2021
Телеканал NTD

У Мексиці через холоди мільйони людей залишилися без електроенергії, води й опалення

У Мексиці через холоди мільйони людей залишилися без електроенергії, води й опалення

На півночі Мексики чотири мільйони 700 тисяч осіб залишилися без електроенергії. Це сталося через перебої з..

Дата завантаження: 2021-02-28

video

На півночі Мексики чотири мільйони 700 тисяч осіб залишилися без електроенергії. Це сталося через перебої з постачанням природного газу з Техасу на мексиканські електростанції. У штаті США аномальне похолодання, тому не працюють нафтопереробні заводи, а обсяг газу, що передають трубопроводами, обмежили.

Так, електроенергії два дні не було в мексиканських штатах Чіуауа, Коауїла, Тамауліпас та Нуево-Леон. Також тимчасово її відключали в штатах Пуебла та Гуанахуато.

Через перебої з електроенергією люди також залишилися без води й опалення. Водночас на півночі Мексики теж різко похолодало.

[житель Сьюдад-Хуареса]:
«Дуже холодно, ми замерзаємо. Люди стоять у довгих чергах, щоб заправити газом невеликий балон. Ми вже довго сидимо без електроенергії. Цю проблему треба розв’язати. Влада бере плату за електроенергію, а потім відключає її й не поліпшує обслуговування».

Люди також змушені шукати воду.

[жителька Сьюдад-Хуареса]:
«Ми вже два дні без води й електроенергії. Не знаємо, що робити. Розтоплювали сніг, щоб трохи помитися. А зараз у нас немає навіть питної води. Ми набираємо тут воду, але вона не годиться для пиття».

Пізніше президент Мексики Лопес Обрадор заявив, що світло вже з’явилося в приблизно 80 % будинків. Однак постачальники електроенергії попросили людей менше нею користуватися.

Мексика імпортує зі США великі обсяги природного газу, оскільки в себе видобуток дедалі зменшується. Водночас у країні немає сховищ для цього виду палива, тому електроенергетика вразлива до погодних катаклізмів.

У зв’язку з останніми подіями Федеральна комісія з електроенергії Мексики заявила, що відкриватиме вугільні та гідроелектростанції, а також закуповуватиме скраплений природний газ.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Мексиці через холоди мільйони людей залишилися без електроенергії, води й опаленняНа півдні Перу врятували з неволі очкового ведмедика — сиротуПісля трьох днів погромів у Нідерландах відновили порядокПромінь надії під час пандемії: порожні паризькі готелі стали притулками для бездомнихОнлайн-платформа допомагає ремісникам Індії вижити під час карантинуПерукарі під час «локдауну» виходять в інтернет-простірУ Польщі відкрили найглибший басейн світуСирійські біженці потерпають від холоду й коронавірусуУ Гватемалі сталися сутички між силами безпеки та мігрантами з каравануГубернатор Техасу обіцяє розслідувати причини масштабного відключення світла