08.10.2021
Телеканал NTD

В Іраку випустили в дику природу врятованих рідкісних ведмедів

В Іраку випустили в дику природу врятованих рідкісних ведмедів

В Іраку благодійна організація врятувала шість сирійських бурих ведмедів. Їх тримали в неволі в приватних господарствах...

Дата завантаження: 2021-03-08

video

В Іраку благодійна організація врятувала шість сирійських бурих ведмедів. Їх тримали в неволі в приватних господарствах. Деяких власники погодилися просто віддати, а за якихось довелося трохи заплатити.

Усіх ведмедів вирішили випустити на горі Гара в Іракському Курдистані.

[Бланд Бріфкані, голова благодійної організації]:
«Ми обрали це місце, бо ведмеді люблять високогір’я та сніг. Ми привезли тварин із різних місць Іраку й Курдистану: з Басри, Амари та Ербіля».

Сирійські бурі ведмеді — вид, що зникає. У дикій природі залишилося коло 150 особин. В Іраку цим тваринам загрожує браконьєрство. Однак влада нічого не робить, щоб захистити хижаків.

[Сулейман Саїд, ветеринар і зоозахисник]:
«Ірак пережив безліч лих, руйнувань і воєн, і тут процвітає браконьєрство. Усі дикі тварини перебувають під загрозою зникнення, а деякі вже вимерли».

Останніми роками в країні виникла тривожна мода тримати вдома ведмедів, тигрів і левів. Зоозахисники цього не схвалюють і намагаються врятувати тварин. Але ветеринари, хоча й згодні з ними, та вважають, що хижаків не можна відразу випускати на волю.

[Сулейман Саїд, ветеринар і зоозахисник]:
«Ці тварини, на жаль, травмовані. Вони жили в будинках, клітках та зоопарках. Їх треба поміщати в реабілітаційні центри, бо вони забули, як піклуватися про себе, добувати їжу, шукати воду й притулок, забули, як захищатися».

Сирійський бурий ведмідь — це підвид бурого ведмедя. Ці хижаки мешкають у горах Близького Сходу.
Коротке посилання на цю сторінку:

В Іраку випустили в дику природу врятованих рідкісних ведмедівНовий сайт доставляння пов’язує римлян із місцевими магазинамиБорис Джонсон запровадив в Англії новий карантинПонад 1,4 мільйона жителів Мадагаскару потребуватиме продовольчої допомогиГубернатор Техасу обіцяє розслідувати причини масштабного відключення світлаНові випробування: чи допоможе змішання вакцин захиститися від штамів SARS-CoV-2Поширення коронавірусу SARS-CoV-2 світом: огляд 2020 рокуНімецький фітнес-центр установив на вулиці навіси й пустив відвідувачів тренуватисяУ непальському музеї показуватимуть сміття з ЕверестуЧерез пандемію в Японії дедалі більше зростає вибір вживаного кухонного обладнання