18.07.2021
Телеканал NTD

МАГАТЕ підтвердило, що Іран почав виробляти металевий уран

МАГАТЕ підтвердило, що Іран почав виробляти металевий уран

Іран почав виробляти металевий уран. Цей матеріал можна використати для створення атомної бомби. Початок виробництва підтвердило..

Дата завантаження: 2021-04-18

video

Іран почав виробляти металевий уран. Цей матеріал можна використати для створення атомної бомби.

Початок виробництва підтвердило МАГАТЕ. Згідно з його доповіддю, Тегеран на своєму об’єкті в місті Ісхафан уже добув близько 3 грамів металевого урану.

Матеріал не збагачений. Проте, за даними МАГАТЕ, Іран планує його збагачувати до 20 %. Для атомної бомби потрібен рівень 90 %.

Торік Іран ухвалив резолюцію, що закликає відкрити завод, де вироблятимуть металевий уран для створення ядерної зброї. Так влада відповіла на вбивство провідного ядерника країни, що сталося в листопаді.

Країна й далі порушує умови договору, який уклала з шістьма державами: Великою Британією, Німеччиною, Китаєм, Росією, США та Францією.

Уперше піти проти умов угоди Тегеран вирішив у 2019 році, коли колишній президент США Дональд Трамп вивів свою країну з договору й повернув санкції щодо Ірану.

Так Тегеран уже у 12 разів перевищив ліміти накопичення ядерного палива. Він також збагачує уран до рівня 4,5 %, хоча угода допускає лише рівень 3,67 %.

Водночас Іран завжди заперечував, що прагне виготовити ядерну зброю. Виробництво металевого урану він пояснює тим, що розробляє поліпшений вид палива.
Коротке посилання на цю сторінку:

МАГАТЕ підтвердило, що Іран почав виробляти металевий уранЄС обіцяє Туреччині нове стабільне фінансування за стримування біженцівБайден підписав три укази, що скасовують міграційну політику Трампа40 000 підземних поштовхів: на ісландському півострові Рейк’янес чекають виверженняБайден оголосив про низку заходів для вирішення кліматичної кризиУ М’янмі стався військовий переворотНова хвиля коронавірусу в Індії: по два пацієнти на ліжко10 осіб загинуло внаслідок стрілянини в супермаркеті в КолорадоПівнічна Корея, імовірно, знову провела випробування балістичних ракетООН: у ДР Конго голодує кожен третій