04.03.2021
Телеканал NTD

Які джерела COVID-19: США закликали Китай не заважати команді ВООЗ

Які джерела COVID-19: США закликали Китай не заважати команді ВООЗ

Сполучені Штати Америки закликали Китай не перешкоджати розслідуванню походження вірусу SARS-CoV-2. Вони домагаються від Пекіна, щоби..

Дата завантаження: 2021-03-04

video

Сполучені Штати Америки закликали Китай не перешкоджати розслідуванню походження вірусу SARS-CoV-2. Вони домагаються від Пекіна, щоби той дозволив команді експертів від Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) опитати медперсонал, колишніх пацієнтів і працівників лабораторії в Ухані й отримати необхідні дані та зразки.

Незалежні експерти спробують визначити, що було джерелом вірусу, який уже поширився по всій планеті й заразив понад 96 мільйонів осіб, а вбив більш як два мільйони.

Команда ВООЗ прибула до Китаю минулого тижня. Вона складається з епідеміологів і фахівців з охорони здоров’я зі США, Австралії, Німеччини, Японії, Великої Британії, Росії, Нідерландів, Катару та В’єтнаму. Їх помістили на двотижневий карантин. Наразі вони проводять із китайськими колегами онлайн-конференції.

Голова відділу глобальних справ міністерства охорони здоров’я й соцзабезпечення США Гаррет Грігсбі, який очолює американську делегацію, сказав, що розслідування буде успішним, лише якщо команді ВООЗ нададуть інформацію, яку зараз має китайська влада. Це результати проведених у Китаї досліджень щодо наявності генетичних послідовностей, а також випробувань на тваринах у провінції Хубей та її околицях, зразки з території ринків і порівняльний аналіз генетичних даних і зразків.

За його словами, порівняльний аналіз таких генетичних даних допоможе «знайти збіги й потенційні джерела» спалаху, що спричинив пандемію COVID-19.

Вашингтон звинувачує Пекін у тому, що він приховав масштаби початкового спалаху в Ухані, що призвело до швидкого поширення COVID-19 на інші провінції, а потім і на інші країни. США закликають, щоб розслідування ВООЗ було прозорим, а також критикують умови, на яких впустили команду. Так, згідно з ним, першу фазу досліджень провели китайські експерти.

Західні фахівці вважають, що вірус передався людині від летючих мишей чи ж інших тварин на південному заході Китаю. Керівна в КНР компартія висловлює думку, що його до країни завезли.

Пекін погодився впустити міжнародних експертів після тривалих переговорів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Які джерела COVID-19: США закликали Китай не заважати команді ВООЗЖительці Уханя дали чотири роки в’язниці за повідомлення про епідеміюГолова МЗС Великої Британії закликав ООН відправити експертів до СіньцзянюНовий звіт: дипломатів США в Китаї справді атакували випромінюваннямДержсекретар США назвав політику Китаю в регіоні Сіньцзян геноцидомУ Гонконзі судять 47 активістів за організацію праймеризHuman Rights Watch звинувачує Китай у порушенні прав людини напередодні зимової Олімпіади-2022Співробітник ВООЗ: Китай відмовився надавати дані про ранні випадки захворювання на COVID-19