28.02.2021
Телеканал NTD

Сам собі режисер: як через пандемію дизайнери опановують нові професії

Сам собі режисер: як через пандемію дизайнери опановують нові професії

Французький модельєр Жюльєн Фурньє донедавна умів лише створювати вишуканий одяг. Однак пандемія змусила його знову вчитися...

Дата завантаження: 2021-02-28

video

Французький модельєр Жюльєн Фурньє донедавна умів лише створювати вишуканий одяг. Однак пандемія змусила його знову вчитися. І тепер він опановує режисерське ремесло.

До епідемії на Тижні високої моди в Парижі було багато велелюдних показів і сотні глядачів. Цього року через COVID більшу частину «живих» заходів скасували. Багато дизайнерів, щоб продемонструвати свої колекції, почали створювати відео.

[Жюльєн Фурньє, дизайнер]:
«Так, я дизайнер високої моди. Так, я можу шити неймовірні жіночі сукні. Але під час COVID-кризи я раптом дістав можливість розкритися заново й стати режисером своєї долі, управляти своїм усесвітом. Це дивовижно».

45-річний Фурньє має свій Дім моди. Він три дні знімав 9-хвилинний і 30-хвилинний фільми у своїй паризькій майстерні. У роликах головними героями був він, його співробітники, а також три моделі.

Наряди нової колекції прикрашено гусячими перами й різнобарвною органзою. Жінки подорожують фантастичним світом із близькосхідним колоритом. Клієнти Дому моди Фурньє здебільшого з Близького Сходу.

За словами дизайнера, через пандемію покупці шукають менш екстравагантний одяг.

[Жюльєн Фурньє, дизайнер]:
«Вечірки, весілля досі проводять, але через дистанціювання ці заходи стають приватнішими, стриманішими. Самі жінки, щоб виділитися, тепер хочуть, щоб одяг був якіснішим і вишуканішим. Вони шукають не такі блискучі й менш екстравагантні сукні для невеликих зустрічей».

Цього року в колекції Фурньє особливе місце посідає пір’я. До створення образів залучають відомого художника по пір’ю Жюльєна Вермелена.

[Жюльєн Вермелен, художник по пір’ю]:
«Мода, й особливо висока мода, робить пір’яну промисловість стійкою. У 60‒70-х роках ця галузь почала занепадати. Мало молоді хотіло вчитися цього ремесла, бо воно вважалося старомодним і вигадливим».

Загалом свої колекції на онлайн-заході покаже коло 30 відомих дизайнерів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Сам собі режисер: як через пандемію дизайнери опановують нові професіїСанта-Клауси влаштували прогулянку на SUP-бордах в Адріатичному морі«Надіти» чуже обличчя пропонує японський майстер зі створення масокЕстонець змайстрував карусель із льоду прямо в Балтійському моріРіздвяні ялинки від Нью-Йорка до ВатикануБілий дім продемонстрував різдвяні декораціїУ Великій Британії за час карантину втричі зріс попит на пазлиВиставка робіт старих майстрів: Букінгемський палац сподівається поліпшити фінансове становищеВиставка аніматронних динозаврів у США: в’їзд лише на автоВиробництво намистин у Венеційській лагуні можуть додати до списку ЮНЕСКО