02.10.2021
Телеканал NTD

14 грудня в ключових штатах США проголосувало по дві колегії вибірників

14 грудня в ключових штатах США проголосувало по дві колегії вибірників

14 грудня в США проголосували колегії вибірників. Зазвичай саме вони визначають переможця президентських перегонів. Та цього..

Дата завантаження: 2021-03-02

video

14 грудня в США проголосували колегії вибірників. Зазвичай саме вони визначають переможця президентських перегонів. Та цього разу не все однозначно.

Як правило, до виборів кожен штат формує дві колегії: від Республіканської та Демократичної партій. Потім, залежно від того, який кандидат набере більше голосів, та колегія й дістає право голосу.

Цього разу в ключових штатах голосували відразу дві групи виборників. Це Пенсильванія, Джорджія, Невада й Аризона. Формально перемогу там здобув Джо Байден. Однак штаб Дональда Трампа виявив безліч свідчень махінацій. Ідуть судові розгляди.

Виборники від республіканців вирішили провести формальне голосування, щоб у разі, якщо результати виборів у штатах буде змінено на користь Трампа, були всі законні підстави визнати його обраним президентом.

Тоді як колегії виборників подають голоси 14 грудня, підраховують і затверджують їх 6 січня під час засідання обох палат Конгресу США. У той час сенат уже буде повністю укомплектований, бо останніх двох членів від штату Джорджія виберуть днем раніше, і ці вибори матимуть вирішальне значення.

Якщо два місця, що залишилися, дістануться демократам, то більшість у сенаті матиме Демократична партія. Якщо ж хоча б одне відійде республіканцям, є шанс, що вони затвердять голоси від республіканських вибірників.

Утім, усі експерти сходяться на думці, що ці дві дати — лише формальність, і що дедлайном президентських перегонів залишається 20 січня. Тоді офіційно повинні оголосити ім’я обраного президента.

Джо Байден після голосування вибірників знову заявив про свою перемогу й відхилив звинувачення у фальсифікаціях.

Водночас Дональд Трамп написав у своєму твіттері, що звільняє генерального прокурора США Вільяма Барра. За його словами, той складе повноваження ще до Різдва. Посаду обійме його заступник Джефф Роузен. Раніше президент неодноразово висловлював жаль у зв’язку з тим, як міністерство юстиції розслідує фальсифікації на виборах. Барр казав, що не знайшов ніяких свідчень махінацій.
Коротке посилання на цю сторінку:

14 грудня в ключових штатах США проголосувало по дві колегії вибірниківБайден оголосив про низку заходів для вирішення кліматичної кризиБорис Джонсон відвідав постраждалий від повені північний захід АнгліїВ Іспанії зафіксували рекордно низьку температуру повітряПовені в Індонезії: десятки тисяч людей мусили покинути свій дімПонад 100 осіб постраждало від землетрусу в ЯпоніїМайк Пенс відмовився усувати Дональда Трампа за допомогою 25-ї поправкиГреція звинуватила Туреччину в організації перевезення нелегалів із СомаліЩонайменше 11 осіб загинуло й коло 170 уважають зниклими безвісти унаслідок сходження льодовика в ГімалаяхПісля трьох днів погромів у Нідерландах відновили порядок