Цього разу через пандемію зустріч проходила онлайн. Свої промови зачитало близько 70 президентів і голів урядів.Головною ідеєю багатьох виступів став заклик використати плани допомоги для відновлення після пандемії, щоб перейти на більш «зелені» джерела енергії.
[Еммануель Макрон, президент Франції]:
«План відновлення після COVID-19 — це надзвичайно “зелений” план, який дасть нам змогу інвестувати в модернізацію теплових електростанцій і в електромобілі».
Варто зазначити, що за день до саміту лідери ЄС погодили нові кліматичні цілі для блоку. Так, вони вирішили скоротити викиди СО2 щонайменше на 55 % до 2030 року. До цього метою було 40 %.
А вже до 2050 року ЄС хоче досягти нульових викидів СО2.
Саме цю дату деякі вчені називають критичною, щоб запобігти катастрофічній зміні клімату.
Утім, не всі вчені й політики дотримуються такої ж точки зору. Деякі вважають, що зміна клімату — це природний процес, і що вплив на нього СО2 й діяльності людини загалом не доведено. Так, упродовж історії клімат на Землі постійно змінювався.
Варто також зазначити, що Дональд Трамп вивів США з Паризької угоди, назвавши її катастрофічною для економіки країни. За його словами, через цей договір його країна втратила б тисячі робочих місць, а кошти було б перенаправлено найбільшим забруднювачам екології, таким як Китай. Водночас адміністрація Трампа не раз казала, що робить набагато більше для захисту довкілля поза межами угоди.
Коротке посилання на цю сторінку: