28.09.2021
Телеканал NTD

Ізраїль і Марокко оголосили про нормалізацію відносин

Ізраїль і Марокко оголосили про нормалізацію відносин

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу привітав новину про відновлення миру між його країною і Марокко. Переговори про..

Дата завантаження: 2021-02-28

video

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу привітав новину про відновлення миру між його країною і Марокко. Переговори про нормалізацію відносин проходили за посередництва президента США Дональда Трампа.

[Біньямін Нетаньягу, прем’єр-міністр Ізраїлю]:
«Я завжди вірив, що цей історичний день настане. По-перше, хочу подякувати президентові Трампу за його надзвичайні зусилля в поширенні миру, за те, що він приніс мир Ізраїлю й жителям Близького Сходу. Президенте Трампе, народ Ізраїлю й наша країна вічно будуть у вас в боргу. Я також хочу сказати спасибі королю Марокко Мухаммеду VI за те, що він ухвалив це історичне рішення».

Нетаньягу зазначив, що обидві країни швидко відновлять усі дипломатичні відносини, а також роботу відповідних посольств. Вони також хочуть повернути прямі авіаперельоти.

Організація звільнення Палестини засудила цю угоду, як і попередні договори Ізраїлю з Об’єднаними Арабськими Еміратами, Бахрейном і Суданом. Їх також вдалося укласти завдяки посередництву адміністрації Трампа.

Висловило невдоволення у зв’язку з угодою і угруповання ХАМАС, яке контролює Сектор Гази.

Водночас у Тель-Авіві перехожі вітають історичну угоду.

[житель Тель-Авіва]:
«Нові дипломатичні відносини з Марокко — це щось дуже дивовижне для обох країн. Я сподіваюся, що це буде початком ще більших дипломатичних досягнень між Ізраїлем та іншими країнами Близького Сходу й Північної Африки. Надіюся, що наступними будуть палестинці».

[житель Тель-Авіва]:
«Це дуже добре, оскільки дуже важливо для країни. Люди й політики Ізраїлю й Марокко були в стані війни. Тепер це будуть формальні й офіційні відносини. Це буде дуже добре для Ізраїлю».

Велика кількість євреїв емігрувала з Марокко після створення держави Ізраїль у 1948 році. Невелика єврейська діаспора, як і раніше, проживає на півночі африканської країни.
Коротке посилання на цю сторінку:

Ізраїль і Марокко оголосили про нормалізацію відносинЩонайменше 11 осіб загинуло й коло 170 уважають зниклими безвісти унаслідок сходження льодовика в Гімалаях14 грудня в ключових штатах США проголосувало по дві колегії вибірниківУ Німеччині позашляховик збив 20 пішоходів, п’ятеро загинулоПісля трьох днів погромів у Нідерландах відновили порядокБайден підписав три укази, що скасовують міграційну політику ТрампаГреція звинуватила Туреччину в організації перевезення нелегалів із СомаліКадри з повітря: у Джакарті затоплено цілі райониУ Гватемалі сталися сутички між силами безпеки та мігрантами з каравану10 республіканських членів Конгресу США оголосили, що оскаржать результати виборів