22.03.2021
Телеканал NTD

Останній шанс: Велика Британія і ЄС намагаються укласти торговельну угоду

Останній шанс: Велика Британія і ЄС намагаються укласти торговельну угоду

Представники Великої Британії і ЄС у неділю відновили переговори про торговельну угоду між блоком і Лондоном..

Дата завантаження: 2021-04-22

video

Представники Великої Британії і ЄС у неділю відновили переговори про торговельну угоду між блоком і Лондоном в умовах «брекзиту». Це остання спроба закріпити на папері майбутні торговельні відносини між сторонами до кінця року.

Переговори проходять у штаб-квартирі Єврокомісії.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон і голова ЄК Урсула фон дер Ляєн у суботу поговорили зі своїми командами перемовників і розпорядилися продовжити обговорення. Днем раніше їх поставили на паузу через неподолані розбіжності.

У спільній заяві після телефонних дзвінків Джонсон і фон дер Ляєн сказали, що угоди може й не бути, якщо Лондон і Брюссель не досягнуть згоди в трьох питаннях: рибальство в британських водах, чесна конкуренція і шляхи вирішення майбутніх суперечок.

Джерела в британській групі кажуть, що це останній шанс укласти угоду. Водночас у команді ЄС уважають, що на розв’язання питань піде не один день.

Велика Британія формально вийшла з Євросоюзу 31 січня. Тоді було встановлено перехідний період, який завершується 31 грудня. За цей час має бути затверджено торговельну угоду. Але команди пропустили вже кілька дедлайнів.

Головний парламентер від Великої Британії Девід Фрост сказав журналістам, що його команда докладе всіх зусиль, щоб укласти угоду.

А парламентер від ЄС Мішель Барньє в неділю повинен був повідомити країни-члени про хід переговорів. Однак зустріч відклали.

Якщо сторони не зможуть укласти угоду, то з 31 грудня їхні торговельні відносини будуть регулювати правила Світової організації торгівлі. Борис Джонсон неодноразово казав, що країна готова до такого повороту подій і що в цьому разі Лондон укладатиме двосторонні торговельні угоди з країнами блоку.
Коротке посилання на цю сторінку:

Останній шанс: Велика Британія і ЄС намагаються укласти торговельну угодуПоезд сошёл с рельсов в Египте: более десяти погибшихВійськовики М’янми стверджують, що перевороту не булоЗсув на копальні в Індонезії: десятки людей під заваламиПонад 100 осіб постраждало від землетрусу в ЯпоніїСенат США проголосував за процес імпічменту експрезидента ТрампаСША виводять війська з Афганістану, але чи буде це кінцем війни?Найбільш смертоносний день: щонайменше 39 людей загинуло під час протестів у М’янміПівдень Європи закликає до більшої солідарності щодо проблеми нелегальної міграціїДо постраждалої від вибухів Екваторіальної Гвінеї прибуває міжнародна допомога