Ці барвисті вироби з паперу називаються піньятами. Вони невіддільний атрибут Різдва в Мексиці. Збираючись великою компанією, люди різного віку розбивають їх палицею, і звідти сиплються солодощі.
Такі майстерні, де виробляють піньяти, є в усій країні. Піньяти виготовляють із картону й пап’є-маше. На основу наклеюють різнокольоровий папір.
Розбивання піньяти символізує боротьбу людини зі спокусами й бажання знищити зло. Солодощі — символ заохочення від вищих сил.
[Марія дель Росіо, майстриня]:
«Сім гострих кінців означають сім смертних гріхів. А ті, які з п’ятьма кінцями, символізують Вифлеємську зірку».
Сьогодні виробники цих традиційних виробів стурбовані падінням продажів через пандемію. Крім того, нещодавно президент країни сказав, що цього Різдва мексиканцям не варто збиратися з друзями й родичами великими компаніями.
[Марія де Лурдес Ортіс, продавчиня піньят]:
«Ми просто просимо владу не позбавляти нас джерела доходу. Несправедливо, що останні шість місяців великі магазини працювали, а нас закривали й карали. <…> Вони не повинні турбувати нас зараз, бо в нас усього місяць, щоб продати товар і отримати річний виторг».
Як з’явилися піньяти, достеменно невідомо. Деякі кажуть, що їх побачив Марко Поло під час подорожі Китаєм. Потім привіз до Європи, звідки традиція потрапила до Мексики.
Інші кажуть, що піньяти робили ще за часів ацтеків. Згідно з легендою, церемонія розбивання мала допомогти викликати дощ.
Коротке посилання на цю сторінку: