Темою знову стала пандемія коронавірусу. Учасники наголосили на важливості Ініціативи з прискорення доступу до засобів боротьби з COVID-19, яку називають ACT-Accelerator, а також закликали країни-члени виділити гроші на цю програму.
[Ангела Меркель, канцлер Німеччини]:
«Попри складнощі, з якими ми зіткнулися через пандемію, ми бачимо світло в кінці тунелю. І здебільшого завдяки ACT-Accelerator — глобальній платформі розроблення й розподілу тестів, лікування та вакцин. Однак цій ініціативі потрібне фінансування, щоб вона була ще дієвішою. Й інвестиції окупляться».[Еммануель Макрон, президент Франції]:
«Франція пропонує механізм матеріальної допомоги, щоби перші дози вакцин були доступними і їх використовували для пріоритетних груп у країнах, що розвиваються. Неважливо, звідки будуть ці дози: з Європи, Китаю, Росії чи США. І неважливо, хто їх пожертвує — країни чи фармацевтичні компанії. Їх розподілять ефективно й чесно».
[Джузеппе Конті, прем’єр-міністр Італії]:
«Ми просували ACT-Accelerator — найважливішу міжнародну платформу, щоб забезпечити загальний і рівний доступ до тестів, терапії та вакцин. Це товари суспільного значення, і вони мають бути доступними для всіх. Ми повинні й далі підтримувати цю ініціативу, а також заповнити брак коштів».
Віртуальне засідання пройшло на тлі другої хвилі пандемії. Так, у Німеччині цього тижня зареєстрували найбільшу добову кількість померлих із початку коронавірусної кризи. У країні карантин діятиме ще принаймні до 10 січня. Ресторани та готелі закрито, а збиратися можна не більш як уп’ятьох і не більш ніж із двох домогосподарств.
В Італії кількість нових інфікованих і госпіталізованих зменшується. Але там щодня реєструють найбільше померлих від COVID-19 з усіх країн Європи.
Друга хвиля спостерігається і в Канаді, де щодня встановлюють нові рекорди за кількістю виявлених випадків.
В Україні 4 грудня зафіксували понад 15 тисяч нових хворих на COVID-19.
Коротке посилання на цю сторінку: