28.09.2021
Телеканал NTD

Робот-катамаран дослідить рекордно швидку ерозію на півдні Австралії

Робот-катамаран дослідить рекордно швидку ерозію на півдні Австралії

Дослідники спускають на воду роботизований катамаран біля узбережжя невеликого міста Бічпорт, що в Південній Австралії. Вони..

Дата завантаження: 2021-02-28

video

Дослідники спускають на воду роботизований катамаран біля узбережжя невеликого міста Бічпорт, що в Південній Австралії. Вони хочуть з’ясувати, чому ця система піщаних дюн зазнає ерозії найшвидше в Австралії.

[Семюел Девідсон, аспірант Університету Фліндерса]:
«Причина, через яку ми зацікавилися цими дюнами, полягає в екстремальній природі ерозії. Із 40-х років минулого століття було зруйновано 100 метрів узбережжя. Це унікально швидкий темп».

Тепер за допомогою автономних буйкових станцій і дронів, а також роботизованого катамарана дослідники складають мапу дюн, які опинилися під водою.

[Семюел Девідсон, аспірант Університету Фліндерса]:
«Склавши мапу морського дна й зафіксувавши рух у цих поперечних дюнах, ми зможемо вивчити наслідки ерозії і відповісти на запитання: куди подівся пісок, і чому дюни не відновлюють свої розміри, як це зазвичай відбувається».

Учені надіються, що їхнє дослідження ще допоможе зрозуміти, чому ерозія відбувається й на інших пляжах.

[Патрік Гесп, професор Університету Фліндерса]:
«На тлі постійного підвищення рівня Світового океану й зміни клімату таких явищ у майбутньому буде більше. Тобто це картина того, що відбуватиметься набагато частіше у 2050 чи 2100 році».

Як очікують, уже за 15 років океан може затопити тутешній Сілоамський ставок. Тобто солоне озеро, яке популярне серед туристів. Тепер місцева влада розробляє план перенесення автомобільної траси.
Коротке посилання на цю сторінку:

Робот-катамаран дослідить рекордно швидку ерозію на півдні АвстраліїПрибирання, доставляння і зв’язок: як роботи допомагали протистояти COVID-19 у 2020 роціУ Помпеях знайшли давній вуличний ресторан із фресками«Карантинний» телевізор і пульт на сонячних батареях: новинки від SamsungПівденнокорейський «розумний» нашийник перекладає господарям гавкіт собакПрибирання й пісні: робот розважає медиків і пацієнтів лікарні в МюнхеніПорцеляновий посуд із лялькового будиночка королеви продадуть на аукціоніУкраїнський студент робить з опалого листя папірЖаби в Австралії відновлюються після пожеж ліпше, ніж очікувалосяІлон Маск обіцяє $ 100 млн автору найкращої технології виловлювання вуглецю