28.09.2021
Телеканал NTD

Оазис спокою: жителі Боготи спостерігають за колібрі на пагорбі Монсеррат

Оазис спокою: жителі Боготи спостерігають за колібрі на пагорбі Монсеррат

Яскраві колібрі допомагають жителям колумбійської столиці Боготи відпочити від метушні великого міста. Поспостерігати за цими пташками..

Дата завантаження: 2021-02-28

video

Яскраві колібрі допомагають жителям колумбійської столиці Боготи відпочити від метушні великого міста. Поспостерігати за цими пташками можна в заповіднику на пагорбі Монсеррат.

У 2000-х роках рослинність тут була в жалюгідному стані, і більшість птахів обминала ці місця. Щоб відновити ліс, фахівці почали висаджувати дерева й чагарники. Тепер на пагорбі живе 115 видів пернатих, серед яких і 18 видів колібрі, зокрема й такі, які мігрують. Кілька тижнів тому тут відкрили туристичну екостежку.

[Каміло Кантор, співробітник заповідника]:
«Іноді це здається нереальним, бо поруч стоїть місто з восьмимільйонним населенням, тому тут завжди шумно. Можна почути шум і відчути, яке там брудне повітря. А ця стежка на Монсерраті схожа на оазис, де людина може позбутися стресу».

Тут розвішані годівнички із солодощами. Вони постійно приваблюють колібрі. За день ці пташки з’їдають удвічі більше корму, ніж важать самі.

[Освальдо Кортес, орнітолог]:
«В інших частинах країни колібрі так просто не побачиш. Можливо, їх і знайдеш, та це нелегко. Треба довго йти й довго чекати, поки колібрі сяде на квітку. У нашому заповіднику завдяки годівницям ви швидко знайдете цих птахів, помилуєтеся ними та сфотографуєте».

Сюди приїздять і орнітологи, і просто любителі погуляти на свіжому повітрі.

[відвідувачка заповідника]:
«Дивовижно, можна побачити не одну колібрі, а багато. Можна розглянути дзьоб, крила, оперення й почути спів пташки».

Колібрі є в Північній, Південній і Центральній Америці. Ученим відомо понад 350 видів цих птахів. У Колумбії живе 135 видів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Оазис спокою: жителі Боготи спостерігають за колібрі на пагорбі МонсерратНімецький пекар робить торти у вигляді шприца з вакциноюПрапор і нарти з експедиції Шеклтона передали двом британським музеямЧерез карантин кубинські підлітки захопилися мінігольфомУ Великій Британії за час карантину втричі зріс попит на пазлиЮНЕСКО поповнила свій список нематеріальної спадщиниУ церквах і на площах Бейрута проходять концерти класичної музикиТисячолітні наскельні малюнки в Австралії відкрили для туристівУ Коста-Риці будують екологічний вітрильник для перевезення вантажівЧерез снігопад і закриті зимові курорти південнокорейці розкупили всі санки