21.10.2021
Телеканал NTD

Джерело історії: берлінцям замість музеїв пропонують гуляти парком «Тіргартен»

Джерело історії: берлінцям замість музеїв пропонують гуляти парком «Тіргартен»

У Берліні пропонують прогулянки парком «Великий Тіргартен» як альтернативу закритим на карантин музеям. Його пам'ятки можуть..

Дата завантаження: 2021-04-21

video

У Берліні пропонують прогулянки парком «Великий Тіргартен» як альтернативу закритим на карантин музеям. Його пам’ятки можуть багато розповісти про історію Німеччини. Серед них і пам’ятник першому канцлеру Німецької імперії Отто фон Бісмарку.

[Арне Крастінг, екскурсовод]:
«До 1938 року статуя Бісмарка стояла перед Бундестагом. Але Гітлер та (його архітектор) Шпеєр перемістили її сюди, бо вона стояла на шляху, де планували будувати так звану столицю світу Німеччини».

Нацисти також перенесли до парку колону Перемоги, присвячену тріумфу Пруссії у війні з Данією в 1864 році. Спочатку колона стояла на Королівській площі.

У парку ще є пам’ятники королям, принцесам, генералам, письменникам, композиторам і навіть тваринам.

[Арне Крастінг, екскурсовод]:
«Тут можна зробити так багато відкриттів. Це захопливо, бо тут можна гуляти кілька днів і постійно знаходити щось нове».

У XVI столітті на місці парку були мисливські угіддя. У 1742 році Фрідріх Великий, який не любив полювання, розпорядився створити публічний розважальний парк. Серед дерев з’явилися ставки, фонтани, статуї та альтанки.

[Арне Крастінг, екскурсовод]:
«Парк із роками змінювався. Спочатку його створювали за французьким зразком, потім він став більше схожим на ландшафтний парк в англійському стилі. А після Другої світової дерев тут майже не залишилося».

Спочатку в «Тіргартені» росло 200 тисяч дерев. Після війни залишилося 700. Причиною стали не лише бомбування й танки. Дерева рубали на дрова через брак вугілля. Із 61-го року парк поступово відновлювали. Зараз він розкинувся на 210 гектарів — це 300 футбольних полів.

«Тіргартен» для берлінців так само важливий, як Центральний парк для ньюйоркців.
Коротке посилання на цю сторінку:

Джерело історії: берлінцям замість музеїв пропонують гуляти парком «Тіргартен»Покрівельники Парижа хочуть додати свою майстерність до списку ЮНЕСКОМобільний театр подорожує бідними кварталами ЄгиптуВ’єтнамці перед Новим роком випускають в озера коропівПоспостерігати за птахами в Центральному парку: жителі Нью-Йорка запасаються біноклямиНа німецькій фермі дозволяють обніматися з вівцями, щоб забути про самотністьТайський готель пропонує провести два тижні карантину, граючи в гольфЙорданський модник: «Почуваюся стільцем, який ходить вулицями»Театр із доставлянням: італійські актори приїжджають за викликом до парківВ Іраку через пандемію молодь захопилася скейтбордингом