06.12.2021
Телеканал NTD

Гливова ферма в печері: житель Іраку знайшов сприятливі умови для грибів

Гливова ферма в печері: житель Іраку знайшов сприятливі умови для грибів

Житель іракської провінції Дахук Хошияр Мірзо вирощує гливи в печері. До 80-х років місцеві жителі зберігали..

Дата завантаження: 2021-03-06

video

Житель іракської провінції Дахук Хошияр Мірзо вирощує гливи в печері. До 80-х років місцеві жителі зберігали в таких кам’яних підземеллях харчі. Але тепер усі ці печери порожні.

Фермер вирощує гриби в мішках. З кожного знімає до чотирьох кілограмів грибів.

[Хошияр Мірзо, фермер]:
«У мішку лежить сіно й насіння. Ми опускаємо сіно у воду й пастеризуємо за температури 50‒60 градусів. Далі виймаємо й просушуємо так, щоби в ньому лишилося 70 % води. Потім закладаємо в мішки: шар сіна — шар насіння, і так тричі».

Гливи невибагливі й можуть рости без світла. У прохолодній і вологій печері умови для них майже ідеальні.

Чоловік зі 150 мішків щодня збирає до восьми кілограмів грибів. Продає по три долари за кілограм.

[Хошияр Мірзо, фермер]:
«На ринку це новий вид грибів. Вони дуже смачні. Ми самі це перевірили».

Гриби вже дуже популярні серед покупців і на ринку не залежуються.

[Самір Хаджі, продавець]:
«Гливи привозять щодня, і на прилавку вони лежать недовго. На них є великий попит. Люди готують із них закуски й багато інших страв».

Фермер вирішив вирощувати гливи, відвідавши спеціальний семінар. Його організувала італійська благодійна організація, яка допомагає нужденним у всьому світі.
Коротке посилання на цю сторінку:

Гливова ферма в печері: житель Іраку знайшов сприятливі умови для грибівВ Австралії досвідчені фермери вчать новачків розводити худобуВелика Британія закликала людей з алергією відмовитися від вакцини Pfizer-BioNTechУ Євросоюзі почалася вакцинація проти COVID-19У ПАР вирубують чужорідні дерева, що відбирають воду в КейптаунаУ Великій Британії з’явиться перший у світі повітряний порт для дронів та аеротаксіУ Сіднейській бухті плавання на каяках поєднують зі збиранням сміттяФранцузька компанія доставляє вантажі зі США вітрильникамиГреція звинуватила Туреччину в організації перевезення нелегалів із СомаліЯпонці переважно виступають проти проведення Олімпіади цього року