21.10.2021
Телеканал NTD

В Індії до свята Дівалі відкрили виставку традиційних малюнків ранголі

В Індії до свята Дівалі відкрили виставку традиційних малюнків ранголі

Напередодні головного індійського свята Дівалі в місті Раджкоті — фестиваль ранголі. Це традиційна форма мистецтва. Картини..

Дата завантаження: 2021-04-21

video

Напередодні головного індійського свята Дівалі в місті Раджкоті — фестиваль ранголі.

Це традиційна форма мистецтва. Картини створюють із підфарбованого рисового борошна, квітів та піску. Зазвичай ними прикрашають двори будинків і храмів напередодні великих релігійних свят, весіль, ювілеїв та інших визначних дат. Уважають, що ранголі дарує успіх та щастя.

На зображеннях оживають індуїстські божества, медики, політики, актори…

[Хариш Баделія, організатор]:
«Тут близько 70 ранголі на найрізноманітніші теми. Від акторів, що зіграли у фільмі «Бахубалі» до Матері Терези та інших. Ми даємо художникам платформу для демонстрації їхніх талантів».

Раніше на фестиваль з’їжджалися сотні художників, але через пандемію цього року приїхало лише 35.

[Агарвал Чармі, художниця]:
«Приходить багато відвідувачів. Їм до вподоби мої ранголі. І мені приємно, що мою роботу цінують».

Чіткі лінії, соковиті кольори… Картини ніби написані пастеллю чи гуашшю, але вони зникнуть від подиху вітру.

У давнину в ранголі найчастіше зображали стилізовані квітки лотоса, райських птахів і богів. Основою палітри було рисове борошно з натуральними барвниками: кіновар’ю, куркумою, тирсою, листям та квітами.
Коротке посилання на цю сторінку:

В Індії до свята Дівалі відкрили виставку традиційних малюнків ранголіПерегони з часом: баварцеві двічі на рік доводиться переводити 365 годинниківПакистанський «Чарлі Чаплін» старається розвеселити людей у важкі часиКолекцію неоціненних брошок уперше показали в КиєвіЧерез карантин кубинські підлітки захопилися мінігольфомПоспостерігати за птахами в Центральному парку: жителі Нью-Йорка запасаються біноклямиЙорданський модник: «Почуваюся стільцем, який ходить вулицями»Паличка Гаррі Поттера й шолом штурмовика: аукціон реквізиту для голлівудських фільмівЛюдина-саксофон: як єгиптянин виконує музику без інструментівЛос-анджелеський зоопарк знову відкривається після карантину