22.02.2021
Телеканал NTD

ООН: із початку року коло 6000 афганців було вбито чи поранено

ООН: із початку року коло 6000 афганців було вбито чи поранено

За перші дев'ять місяців 2020 року в Афганістані було вбито чи поранено близько 6000 осіб. Такі..

Дата завантаження: 2021-04-22

video

За перші дев’ять місяців 2020 року в Афганістані було вбито чи поранено близько 6000 осіб. Такі дані наводить ООН.

Попри спроби укласти мир з угрупованням «Талібан», зусилля влади поки не увінчалися успіхом. Останніми тижнями активізувалися бої в деяких регіонах країни. Почастішали й теракти.

Це результат вибуху в Кабулі, який стався у вівторок. Загинуло троє цивільних, 14 осіб дістали поранення.

За даними влади, вибухові речовини здетонували біля будівлі міністерства внутрішніх справ країни.

[Хуссейн Набізада, свідок]:
«Я був трохи далі звідси. Але коли почув вибух, то підійшов ближче й побачив багатьох поранених, зокрема дітей, які лежали на землі. Цією дорогою ходять школярі. Тут неподалік школа».

Відповідальність за вибух не взяло жодне угруповання, проте влада підозрює «Талібан».

24 жовтня в Кабулі теж стався теракт за участю смертника. Тоді бомба вибухнула в освітньому центрі й убила 24 людини, серед яких й учні-підлітки. Поранених — десятки.

Тим часом у Досі продовжаться переговори між представниками влади країни й афганськими бойовиками. Подію назвали історичною, бо сторони, які воюють, уперше за десятиліття зустрілися наживо. Однак вони ніяк не можуть дійти згоди щодо низки питань.
Коротке посилання на цю сторінку:

ООН: із початку року коло 6000 афганців було вбито чи пораненоСША і ЄС ввели паралельні санкції проти Росії у зв’язку з отруєнням НавальногоУ Німеччині винесли перший вирок у справі про тортури у в’язницях СиріїЗроблений із відходів пластиковий човен спустили на воду в озері ВікторіяНа лаві вулкана в Ісландії смажать сосискиІндонезієць розповідає казки, щоб урятувати мангрові лісиЕкологи закликають годувати диких качокСвітова організація торгівлі обрала нового генерального директораБізнес на бананових кексах: як американка змінила професіюВійськовики М’янми стверджують, що перевороту не було