06.06.2021
Телеканал NTD

У США склала присягу суддя Верховного суду, яку висунув Дональд Трамп

У США склала присягу суддя Верховного суду, яку висунув Дональд Трамп

[Емі Коні Барретт, новопризначена суддя Верховного суду США

Дата завантаження: 2021-03-06

video

[Емі Коні Барретт, новопризначена суддя Верховного суду США]:
«Я, Емі Коні Барретт, урочисто клянусь підтримувати й захищати конституцію Сполучених Штатів».

У Вашингтоні склала присягу Емі Коні Баррет, яка стала дев’ятим суддею Верховного суду США. Вона замінила на цій довічній посаді Рут Бейдер Гінзбург, яка померла 18 вересня від онкологічного захворювання.

На церемонії був президент США Дональд Трамп, який і висунув кандидатуру Барретт.

[Дональд Трамп, президент США]:
«Ми просимо Бога дати вам мудрості й мужності. Я знаю, що ми будемо вами дуже пишатися. Поки ви будете віддані нашим основоположним принципам і нашим співгромадянам, майбутнє Америки буде яскравим, доля Америки буде великою, і американський народ завжди буде вільним».

Емі Коні Баррет стала п’ятою жінкою, яка увійшла до складу Верховного суду США. Вона також стала першою жінкою-суддею, чиї діти ще ходять до школи. До речі, дітей нова суддя має семеро.

Емі Коні Баррет — професор права. Вона дотримується консервативних поглядів, через що Демократична партія США намагалася перешкодити її затвердженню.

Баррет католичка й виступає проти легалізації абортів.

Перед присягою Барретт її кандидатуру затвердив сенат, де більшість має Республіканська партія.

[Мітч Макконнелл, лідер більшості в сенаті США]:
«Як багато разів наші друзі-демократи казали, що президент Трамп нібито відмовляється прийняти ситуації, які відповідають закону, але не подобаються йому особисто? Скільки разів ми це чули? А тепер вони прямо на наших очах роблять те ж саме. Їм не подобається результат. Але це їхня проблема. Причина цієї ситуації в тому, що кілька виборів для нас були дуже вдалими».

Посаду судді Верховного суду в США обіймають довічно. Піти з неї можна тільки внаслідок добровільної відставки або імпічменту за скоєні злочини.
Коротке посилання на цю сторінку:

У США склала присягу суддя Верховного суду, яку висунув Дональд ТрампТехас і ще дев’ять штатів подають антимонопольний судовий позов на ГуглОгляд 2020 року: головні політичні подіїТрамп наклав вето на закон про національну оборонуУ Конгресі США подали законопроєкти, які покликані зупинити примусове видаляння органів у КитаїСвітова організація торгівлі обрала нового генерального директораСША і ЄС ввели паралельні санкції проти Росії у зв’язку з отруєнням НавальногоІзраїль і Косово встановили дипломатичні відносиниВенецію затопило через помилку синоптиківЩе 14 чиновників КНР підпадуть під санкції США через переслідування гонконзьких законодавців