08.12.2021
Телеканал NTD

Справжні картини Джованні Піранезі можна побачити на виставці в Києві

Справжні картини Джованні Піранезі можна побачити на виставці в Києві

«Меланхолія вічних споруд» — так називається виставка, присвячена 300-річчю від дня народження видатного італійського графіка, архітектора..

Дата завантаження: 2021-03-08

video

«Меланхолія вічних споруд» — так називається виставка, присвячена 300-річчю від дня народження видатного італійського графіка, архітектора й археолога Джованні Баттісти Піранезі. У колекції Музею Ханенків зберігаються три оригінальні офорти майстра, справжність яких підтвердили зовсім нещодавно.

На полотнах зображено рештки стародавніх споруд. Картини називаються «Руїни вілли Мецената», «Арка Костянтина» та «Руїни храму Вакха».

[Олена Шостак, куратор виставки]:
«Він першим зробив руїни головною темою творчості. Він уважав, що це по-справжньому автентична пам’ятка».

Джованні Баттіста Піранезі — один із найвідоміших художників XVIII століття, а його праці для колекціонерів гравюр одні з найжаданіших, так само як і Рембрандта та Дюрера. За своє життя він створив понад тисячу робіт.

Особливість його композицій — кутова перспектива. Він використовував ракурс знизу вгору й розміщував людей так, щоб на тлі руїн вони здавалися меншими, ніж були насправді.

На виставці демонструють також понад 40 робіт інших художників, які теж зображали руїни. Серед них і картини українця Георгія Нарбута.

[Данило Нікітін, працівник Національного художнього музею України]:
«Млин — символ плину часу. Він перемелює все. Руїни — символ колишньої величі, величі минулих століть. Нарбут зображує і руїни, і млини. Це, можна сказати, філософські тексти, у які слід зануритися, розглядаючи деталі».

Є також роботи київських художників. Їх передали з Національного художнього музею. Деякі картини не демонстрували десятки років, як-от зруйнований у 1920 році Русанівський міст.

Виставка триватиме до 13 грудня.
Коротке посилання на цю сторінку:

Справжні картини Джованні Піранезі можна побачити на виставці в КиєвіСхідні солодощі на рожні: у Йорданії по-новому готують кнафеПрестижний балетний конкурс «Приз Лозанни» проходить онлайнЧерез снігопад і закриті зимові курорти південнокорейці розкупили всі санкиВ Італії випустили присвячену медикам монетуКаліфорнійці вивільняють стрес від COVID-19 у «Кімнаті гніву»Бразилію хочуть озеленювати новими сортами декоративної пасифлориТрадиційну виставку шведських пряникових будиночків цього року зробили в 3DСирійський художник прикрашає каліграфією будинки й інтер’єри ресторанівНайбільше в Азії іглу-кафе відкрили на курорті в Кашмірі