02.09.2021
Телеканал NTD

У Києві вперше відзначили День краватки

У Києві вперше відзначили День краватки

На Андріївському узвозі лунає традиційна хорватська музика, а на пам'ятниках Тарасові Шевченку та Ярославу Мудрому —..

Дата завантаження: 2021-03-02

video

На Андріївському узвозі лунає традиційна хорватська музика, а на пам’ятниках Тарасові Шевченку та Ярославу Мудрому — краватки кольорів хорватського герба. У Києві вперше відзначають День краватки.

Захід проводить посольство Хорватії. Адже аксесуар винайшли в цій країні.

[Аніца Джамич, посол Хорватії в Україні]:
«Хорвати були хорошими військовиками й воювали під час Тридцятилітньої війни у Франції. І наречені своїм коханим, коли ті йшли на війну, зав’язували навколо шиї червоні шалики як знак того, що вони залишалися їм вірними».

Пізніше краватки підкорили Людовика XIV. І їх почали носити вже у Франції, а потім і в усій Європі.

Хорват Мільєнко Вахтаріч носить свою краватку вже понад 10 років. Каже, що його впізнають завдяки цьому аксесуарові.

[Мільєнко Вахтаріч, учасник заходу]:
«Коли був футбольний матч між Україною та Хорватією тут, у Києві, я з другом був у традиційному одязі й на мені була ця краватка. Повз нас проходили діти, й один із них сказав: «Хлопці, я бачив хорватів!»».

На заході навчають правильно зав’язувати краватки й розповідають їхню історію. Багато хто зізнається: про те, що цей аксесуар походить із Хорватії, дізналися вперше.

[Віталій Бондаренко, художник]:
«Кроатія — краватка… Були такі асоціації. Але так, щоб пов’язати, то такого не було».

На цьому заході краватки приміряли не лише чоловіки, а також жінки, діти й навіть домашні тварини.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Києві вперше відзначили День краваткиРимський музей скористався карантином і реставрує картини3000 ключів і 7 кілометрів шляху: як у Ватикані відкривають двері музеївАкваріум у Мехіко показав дитинча субантарктичного пінгвінаНімецький пекар робить торти у вигляді шприца з вакциноюФестиваль піщаних скульптур в Індії проходить без іноземних майстрів«Ламання четвертої стіни»: нова виставка в РиміЗнаменитим данським фуд-тракам із хот-догами виповнилося 100 роківЄрусалимські підлітки перетворили на скейт-парк дахи Старого містаУ Новому Орлеані через скасування параду люди прикрасили будинки як карнавальні платформи