21.11.2021
Телеканал NTD

Нагірному Карабаху загрожує гуманітарна криза

Нагірному Карабаху загрожує гуманітарна криза

Вірменія й Азербайджан звинуватили один одного в порушенні режиму припинення вогню в Нагірному Карабаху, про який..

Дата завантаження: 2021-04-21

video

Вірменія й Азербайджан звинуватили один одного в порушенні режиму припинення вогню в Нагірному Карабаху, про який домовилися кілька днів тому. Міжнародні організації побоюються, що регіону загрожує гуманітарна криза.

Це наслідки бомбардування столиці Карабаху — міста Степанакерт.

Нагірно-Карабаська Республіка — це самопроголошена держава, яка в 91-му році минулого століття відокремилася від Азербайджану. Переважна більшість її жителів — вірмени.

Водночас надходять свідчення, що бомбардують також і села на території Азербайджану. Баку, яке підтримує Туреччина, звинувачує вірменську сторону в порушенні гуманітарних домовленостей.

А міністр МЗС Туреччини закликав Вірменію відвести свої війська.

[Мевлют Чавушоглу, міністр закордонних справ Туреччини]:
«Ми вважаємо заклик міжнародної спільноти припинити вогонь обґрунтованим. Ніхто не хоче війни. Проте на додаток до цих закликів ще треба закликати Вірменію відвести військовиків із території Азербайджану».

Прем’єр-міністр Вірменії сказав, що Туреччина може змінити ситуацію в регіоні одним своїм рішенням.

[Нікол Пашинян, прем’єр-міністр Вірменії]:
«Я впевнений, що поки позиція Туреччини залишиться незмінною, Азербайджан не припинить бойових дій».

Міжнародний Комітет Червоного Хреста вже закликав Вірменію й Азербайджан виконати недавні домовленості й обмінятися полоненими й тілами загиблих.

[Мартін Швепп, представник Міжнародного Комітету Червоного Хреста]:
«Ми й далі ведемо переговори зі сторонами щодо цього питання. Однак поки не вдалося досягти значних результатів, які б дали змогу провести обмін».

Регіон, у якому йдуть бойові дії, має для Європи велике значення. Через нього йде транзит природного газу на міжнародні ринки.
Коротке посилання на цю сторінку:

Нагірному Карабаху загрожує гуманітарна кризаМАГАТЕ підтвердило, що Іран почав виробляти металевий уранНа Тайвані сталася найбільша за 40 років аварія на залізниціБайден підписав три укази, що скасовують міграційну політику ТрампаОпитування: як карантин уплинув на жителів КиєваООН закликала 57 країн повернути на батьківщину жінок і дітей із таборів у СиріїПовені в Перу: більш як 15 000 евакуйованихІзраїль і Косово встановили дипломатичні відносиниЧлен партії Аун Сан Су Чжі помер в ув’язненніООН: майже мільйон людей голодує в Мозамбіку