21.11.2021
Телеканал NTD

Прокурор МКС: експрезидент Судану мусить негайно постати перед судом

Прокурор МКС: експрезидент Судану мусить негайно постати перед судом

Усунений від влади експрезидент Судану Омар аль-Башир та інші підозрювані мають негайно постати перед судом. Про..

Дата завантаження: 2021-04-21

video

Усунений від влади експрезидент Судану Омар аль-Башир та інші підозрювані мають негайно постати перед судом. Про це оголосила головний прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда. Башира та його соратників звинувачують у воєнних злочинах, а також геноциді.

Під час візиту до Хартума Бенсуда сказала, що МКС наразі обговорює з владою Судану, перед яким судом постануть підозрювані: суданським чи міжнародним трибуналом.

[Фату Бенсуда, головний прокурор Міжнародного кримінального суду]:
«Мене надихає чесний, відкритий і конструктивний діалог між нами. Я особливо рада запевненням у підтримці та кооперації, які я почула під час візиту від уряду й, зокрема, прем’єр-міністра Абдалли Хамдука».

Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт самого Башира та ще трьох підозрюваних. Як припускають, вони скоювали злочини після 2003 року, коли в регіоні Дарфур почалося повстання переважно неарабського населення. У відповідь, як уважають прокурори, Башир розгорнув кампанію репресій і вбивств. І вона призвела до загибелі щонайменше 300 тисяч осіб. Понад два з половиною мільйони були змушені втікати зі свого дому.

Башир перебуває під вартою відтоді, як у квітні 2019 року на тлі масштабних антиурядових протестів його відсторонили від влади.

Прокурор МКС каже, що процес над експрезидентом дасть змогу новій владі Судану повернути країну на шлях демократії.

[Фату Бенсуда, головний прокурор Міжнародного кримінального суду]:
«Цей перший за більш ніж 10 років історичний візит до Хартума дає перехідному урядові Судану можливість продемонструвати свою прихильність до правосуддя, відповідальності та верховенства закону».

Башир прийшов до влади внаслідок військового перевороту 1989 року й оголосив курс на ісламізацію.
Коротке посилання на цю сторінку:

Прокурор МКС: експрезидент Судану мусить негайно постати перед судомСША і ЄС ввели паралельні санкції проти Росії у зв’язку з отруєнням НавальногоУ сенаті США почалися слухання щодо імпічменту ТрампаСША й Південна Корея підписали договір про розподіл витрат на оборонуЧлен партії Аун Сан Су Чжі помер в ув’язненніЕкспрезидента Франції Ніколя Саркозі визнали винним у корупціїЧетверті вибори за два роки: Нетаньягу закликає сформувати стабільний урядІзраїль і Косово встановили дипломатичні відносиниБайден підписав три укази, що скасовують міграційну політику ТрампаСенат США проголосував за процес імпічменту експрезидента Трампа