06.01.2021
Телеканал NTD

Протестувальники захопили будівлю уряду Киргизстану

Протестувальники захопили будівлю уряду Киргизстану

Центральна виборча комісія Киргизстану скасувала результати виборів, які спричинили протести в усій країні, а президент оголосив..

Дата завантаження: 2021-03-05

video

Центральна виборча комісія Киргизстану скасувала результати виборів, які спричинили протести в усій країні, а президент оголосив про спробу державного перевороту. Проте він обіцяє зустрітися з опозицією і провести переговори.

[Гульнара Джурабаєва, член ЦВК]:
«Було вказано політичні причини. Але два члени ЦВК, серед яких і я, казали про те, що було дуже багато правових підстав. Перед днем голосування надходило чимало скарг на факти підкупу та використання адміністративного ресурсу».

Водночас протестувальники захопили в Бішкеку Білий дім. У будівлі розташована адміністрація президента й парламент. Під час заворушень почалася невелика пожежа, але її швидко загасили.

На тлі протестів із себе склав повноваження й прем’єр-міністр Кубатбек Боронов. Новим головою уряду опозиція призначила Садира Жапарова. Його та ще кількох політиків, зокрема й експрезидента, демонстранти звільнили із СІЗО та інших місць позбавлення волі.

Попередні результати голосування ЦВК оголосила в понеділок. Згідно з ними з 16 партій, які брали участь у виборах, необхідну кількість голосів набрало лише чотири. І три з них пов’язані з чинною владою. Жодна велика опозиційна партія до парламенту не пройшла.

Тож владу звинуватили в масових фальсифікаціях, а на вулиці столиці та інших міст вийшли тисячі людей. Для розгону протестів міліція застосовує водомети й сльозогінний газ. Як повідомляють, під час сутичок постраждало 700 осіб, одна людина загинула.

Чи пройдуть повторні вибори поки невідомо.

[Гульнара Джурабаєва, член ЦВК]:
«Ми бачимо, що зараз у багатьох регіонах відбувається зміна місцевої влади. І немає такої легітимної влади, яка взяла б на себе відповідальність за збереження нашого обладнання».

У Киргизстані за останні 15 років скинули вже двох президентів. А попереднього очільника держави Алмазбека Атамбаєва засудили за звинуваченням у корупції.
Коротке посилання на цю сторінку:

Протестувальники захопили будівлю уряду КиргизстануЕкспрезидента Франції Ніколя Саркозі визнали винним у корупціїТехас і ще дев’ять штатів подають антимонопольний судовий позов на ГуглВулиці українських міст спорожніли — у країні почався карантинЩе 14 чиновників КНР підпадуть під санкції США через переслідування гонконзьких законодавцівСенат США проголосував за процес імпічменту експрезидента Трампа17 штатів США підтримали позов Техасу, який оскаржив результати виборівФейсбук позбавив австралійців можливості ділитися новинамиПоліція висунула проти Аун Сан Су Чжі нові звинувачення