21.10.2021
Телеканал NTD

Музиканти Нью-Йоркського філармонічного оркестру репетирують просто неба

Музиканти Нью-Йоркського філармонічного оркестру репетирують просто неба

Концерт класичної музики прямо на вулиці гамірного Мангеттену. Цими днями Нью-Йоркський філармонічний оркестр виступає просто неба...

Дата завантаження: 2021-04-21

video

Концерт класичної музики прямо на вулиці гамірного Мангеттену. Цими днями Нью-Йоркський філармонічний оркестр виступає просто неба. І хоча умови тут зовсім не такі, як у найкращих концертних залах світу, музиканти однаково раді.

[Фіона Саймон, скрипалька]:
«Гадаю, що людям дуже потрібна музика, особливо жива. І це актуально саме зараз, коли багато хто хвилюється й відчуває стрес».

Музиканти грають не лише для публіки, а й для самих себе, бо так їм легше переносити карантин. Концертні зали в США закриті з березня, зокрема й Лінкольн-центр — головний майданчик для виступів цього оркестру.

Скрипалька Фіона Саймон грає в оркестрі з 1985 року. Каже, що втратила не лише зарплату, а й аудиторію.

[Фіона Саймон, скрипалька]:
«Нам дуже потрібна публіка. Важко почуватися повноцінним музикантом, якщо граєш лише для себе. Потрібні слухачі, які б підтримали».

Нью-Йоркський філармонічний оркестр засновано 1842 року. Він один із найстаріших і найбільших симфонічних оркестрів Америки.

Цього року, оскільки виступи в Лінкольн-центрі було скасовано, колектив зазнав збитків розміром 10 мільйонів доларів. Через це майже половину персоналу довелося звільнити. Однак музикантів вдалося зберегти усіх.

Деякі з них намагалися виступати через соцмережі. Але зізнаються, що атмосферу концерту ніщо не замінить.

[Кертіс Стюарт, скрипаль]:
«Зараз, коли ми змушені сидіти вдома, а навколо вирує ураган, нам потрібна віддушина. Нам потрібне місце, щоб виразити свої почуття, почуватися в безпеці й перенестися в інший світ».

Це один з останніх концертів Нью-Йоркського філармонічного оркестру просто неба. Такі виступи музиканти планують знову проводити вже навесні.
Коротке посилання на цю сторінку:

Музиканти Нью-Йоркського філармонічного оркестру репетирують просто небаКиргизькі туристи катаються по високогірному озері на саморобних санкахПодружжя музикантів поважного віку розважає онлайн-концертамиУ Литві прокатні машини укомплектували санкамиПокрівельники Парижа хочуть додати свою майстерність до списку ЮНЕСКОТанго в захисних костюмах: швейцарські танцюристи нагадали про себеТеотіуакан знову приймає гостейНью-йоркський магазин неонових вивісок досі популярнийБіля лондонського палацу Гемптон-Корт проходить фестиваль тюльпанівКолекцію неоціненних брошок уперше показали в Києві