Ці ремінці, браслети й обкладинки для документів — модні аксесуари на ринку товарів класу люкс. Їхня особливість у тому, що вони виготовлені з риб’ячої шкіри. Її вичинює французька компанія.
Це старовинне ремесло відроджується в багатьох країнах. Водночас воно допомагає позбавити планету від великого обсягу відходів.
[Бенжамен Малатре, голова компанії — обробника риб’ячої шкіри]:
«Наше завдання — дати цьому матеріалові друге життя, перетворивши його на шкіру для виробництва предметів розкоші, таких як аксесуари, одяг та взуття».
Співробітники компанії збирають шкіру лосося в ресторанах. Потім її очищують від жиру й луски. Після цього починається процес дублення. Він триває майже два тижні. За один раз обробляють 1000 риб’ячих шкірок.
[Бенжамен Малатре, голова компанії — обробника риб’ячої шкіри]:
«Шкіра лосося має особливі властивості. Вона еластична й тонка. Її товщина — менша ніж пів міліметра. Водночас вона майже така ж міцна, як шкіра великої рогатої худоби. Це вражає».
Зовні риб’яча шкіра схожа на ту, що в ящірок. За рік компанія збирає 10‒12 тонн матеріалу з лососів, з яких виходить десять тисяч вичинених шкірок. Також не оминають увагою матеріал із коропів і осетрових.
Французький стартап працює майже рік, і вже має 250 замовників. Серед них — знані модні бренди й ремісничі компанії.
Риб’яча шкіра зносостійка й довговічна завдяки щільно розташованим колагеновим волокнам. Водночас вона дихає, м’яка й водонепроникна. У процесі вичинення використовують мало хімічних речовин, тому цей матеріал ще й екологічний.
Коротке посилання на цю сторінку: