21.10.2021
Телеканал NTD

Модні аксесуари з риб’ячої шкіри: французький стартап позбавляє планету від відходів

Модні аксесуари з риб'ячої шкіри: французький стартап позбавляє планету від відходів

Ці ремінці, браслети й обкладинки для документів — модні аксесуари на ринку товарів класу люкс. Їхня..

Дата завантаження: 2021-04-21

video

Ці ремінці, браслети й обкладинки для документів — модні аксесуари на ринку товарів класу люкс. Їхня особливість у тому, що вони виготовлені з риб’ячої шкіри. Її вичинює французька компанія.

Це старовинне ремесло відроджується в багатьох країнах. Водночас воно допомагає позбавити планету від великого обсягу відходів.

[Бенжамен Малатре, голова компанії — обробника риб’ячої шкіри]:
«Наше завдання — дати цьому матеріалові друге життя, перетворивши його на шкіру для виробництва предметів розкоші, таких як аксесуари, одяг та взуття».

Співробітники компанії збирають шкіру лосося в ресторанах. Потім її очищують від жиру й луски. Після цього починається процес дублення. Він триває майже два тижні. За один раз обробляють 1000 риб’ячих шкірок.

[Бенжамен Малатре, голова компанії — обробника риб’ячої шкіри]:
«Шкіра лосося має особливі властивості. Вона еластична й тонка. Її товщина — менша ніж пів міліметра. Водночас вона майже така ж міцна, як шкіра великої рогатої худоби. Це вражає».

Зовні риб’яча шкіра схожа на ту, що в ящірок. За рік компанія збирає 10‒12 тонн матеріалу з лососів, з яких виходить десять тисяч вичинених шкірок. Також не оминають увагою матеріал із коропів і осетрових.

Французький стартап працює майже рік, і вже має 250 замовників. Серед них — знані модні бренди й ремісничі компанії.

Риб’яча шкіра зносостійка й довговічна завдяки щільно розташованим колагеновим волокнам. Водночас вона дихає, м’яка й водонепроникна. У процесі вичинення використовують мало хімічних речовин, тому цей матеріал ще й екологічний.
Коротке посилання на цю сторінку:

Модні аксесуари з риб’ячої шкіри: французький стартап позбавляє планету від відходівПівденнокореєць обіцяє завжди користуватися смартфонами LG, які зникають із ринкуБританські діти повертаються за шкільні партиДорогий сир став для французів розрадою під час локдаунуКонголезький біженець вирощує африканські овочі в АвстраліїРеставратор переїхав із Греції до Туреччини, щоб рятувати фрески християнських церковУгорці спалюють сміття, щоб опалювати будинкиМініпарки допомагають афінянам пережити спеку й задухуБізнес на бананових кексах: як американка змінила професіюЖиття на природі: як пандемія допомогла італійцям реалізувати мрію