09.03.2021
Телеканал NTD

Скарб бронзової доби показали на виставці в Лондоні

Скарб бронзової доби показали на виставці в Лондоні

У Музеї Лондона відкривається виставка, присвячена скарбу Гейверінгу. На ній — 450 предметів, які датують бронзовою..

Дата завантаження: 2021-03-09

video

У Музеї Лондона відкривається виставка, присвячена скарбу Гейверінгу. На ній — 450 предметів, які датують бронзовою добою. Археологи виявили їх два роки тому неподалік від Темзи.

Припускають, що предмети закопали між 900 і 800 роком до нашої ери.

Це найбільший скарб бронзової доби, який знайшли в Лондоні, і третій за величиною у Великій Британії.

[Кейт Сумналл, куратор виставки]:
«Це дає цінну інформацію про період, про який ми мало знаємо».

У скарбі багато сільськогосподарських знарядь праці, а також зброя, зокрема мечі та сокири.

[Наташа Феннер, помічниця куратора виставки]:
«Люди того періоду обробляли землю. Вони мали невеликі круглі житла, де виконували побутові справи: ткали й обробляли шерсть. У них була ієрархія, і землю ділили на частини».

На думку археологів, скарб викликає більше запитань, ніж дає відповідей. Незрозуміло, хто й навіщо закопав ці предмети. І чомусь майже вся зброя зламана чи пошкоджена.

Можливо, це було релігійне підношення, а, можливо, інструменти бронзової доби втратили свою цінність, коли з’явилися залізні речі.

Організатори виставки пропонують чотири теорії.

[Кейт Сумналл, куратор виставки]:
«Можливо, попит на бронзу знижувався, і тому її закопали. Можливо, вона була показником влади й статусу. Розподіл бронзи могла контролювати одна людина чи невелика група, щоб зміцнити свою владу. По-третє, це міг бути склад сировини, який заготовив коваль. І по-четверте, закопування в землю могло бути ритуалом. Ви добули руду, і тепер цикл завершується — ви кладете її назад у землю».

Виставка працюватиме до 18 квітня наступного року.
Коротке посилання на цю сторінку:

Скарб бронзової доби показали на виставці в ЛондоніНа водоочисній станції в Австралії харчові відходи перетворюють на електроенергіюГреція звинуватила Туреччину в організації перевезення нелегалів із СомаліЕкологи закликають годувати диких качокЯпонці переважно виступають проти проведення Олімпіади цього рокуПариж закриє старовинний пташиний ринок XIX століттяЗімбабвійська дівчина за допомогою тхеквондо протистоїть дитячим шлюбамНа термальному курорті в Тоскані проходять реабілітацію люди, що перенесли COVID-19Конголезький біженець вирощує африканські овочі в АвстраліїОпитування: чи хочуть українці вакцинуватися