04.03.2021
Телеканал NTD

У Гонконзі суд відмовився звільнити під заставу першого арештованого в межах закону про нацбезпеку

У Гонконзі суд відмовився звільнити під заставу першого арештованого в межах закону про нацбезпеку

У Гонконзі суд відмовився звільнити під заставу першу людину, яку в межах нового закону про національну..

Дата завантаження: 2021-03-04

video

У Гонконзі суд відмовився звільнити під заставу першу людину, яку в межах нового закону про національну безпеку звинуватили в підбурюванні до сепаратизму й тероризму. Це рішення може створити прецедент для майбутніх справ.

23-річний Тхон Інкхіт їхав на мотоциклі з плакатом «Свободу Гонконгу. Революція нашого часу». Потім він заїхав прямо в поліційну дільницю, збивши кількох людей із ніг. Молодика арештували. Це сталося 1 липня — за добу після того, як набрав чинності новий закон про нацбезпеку.

Гонконзька влада каже, що гасло протесту, відповідно до закону, має ознаки сепаратизму чи підривної діяльності. Це вже викликало стурбованість багатьох організацій та урядів. На їхню думку, такі формулювання дуже розмиті, і їх можна застосувати майже до яких завгодно дій, які не подобаються владі.

Раніше, відповідно до гонконзького права, звинувачених можна було звільнити під заставу, якщо прокуратура не мала достатньо вагомих підстав, щоб тримати підозрюваних під вартою. Але тепер, згідно з розробленим Пекіном документом, відповідачі мусять самі домагатися звільнення й доводити його вмотивованість.

Закон про нацбезпеку комуністичний Пекін запровадив у колишній британській колонії напряму. Він дає змогу китайській поліції арештовувати людей за розмитими звинуваченнями. Жителі регіону останніми роками масово протестували проти дедалі більшого впливу китайської влади.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Гонконзі суд відмовився звільнити під заставу першого арештованого в межах закону про нацбезпекуУ Конгресі США подали законопроєкти, які покликані зупинити примусове видаляння органів у КитаїHuman Rights Watch звинувачує Китай у порушенні прав людини напередодні зимової Олімпіади-2022Співробітник ВООЗ: Китай відмовився надавати дані про ранні випадки захворювання на COVID-19Правозахисники констатують посилення порушень прав людини в КитаїЯкі джерела COVID-19: США закликали Китай не заважати команді ВООЗГонконжці можуть подавати на візу, яка потім дасть їм змогу стати британськими громадянамиУ Гонконзі судять 47 активістів за організацію праймериз