[Ольга Ковалькова, представниця Світлани Тихановської]:
«Коаліційна рада є єдиним представницьким органом білоруського суспільства. Вона створюється й функціонуватиме за ініціативою Світлани Тихановської з метою організації процесу передання влади й забезпечення згоди в суспільстві».
Сама Світлана Тихановська, яка була головною суперницею Лукашенка на виборах, вимушено виїхала з дітьми до Литви. З її слів, під тиском органів безпеки. Тепер вона хоче повернутися. Її чоловік досі перебуває у в’язниці.
[Ольга Ковалькова, представниця Світлани Тихановської]:
«Координаційна рада діє на підставі основоположних принципів конституції Республіки Білорусь. Вона не ставить перед собою мети захоплення державної влади неконституційним шляхом».
Сам президент сказав, що на західні кордони країни вже було направлено війська. Їх привели в повну бойову готовність. А створення ради для передання влади він назвав спробою державного перевороту.
[Олександр Лукашенко, президент Білорусі]:
«По-перше, створили в країні якийсь опозиційний штаб для передання влади. Вони нам підкидають іншу сторону й вимагають, ні багато ні мало, передати їм владу. Значить, ми це розцінюємо однозначно: це спроба захоплення влади з усіма наслідками, що з цього випливають».
Водночас за підтримку протестів звільнили Павла Латушка — директора найстарішого в країні театру — Національного академічного театру імені Янки Купали. Раніше він був послом Білорусі в Польщі, Франції та Іспанії, а ще спікером міністерства закордонних справ.
[Павло Латушко, звільнений директор театру ім. Янки Купали]:
«Наша головна мета — досягти консенсусу в суспільстві на єдиній платформі. І ця єдина платформа може бути заснована на цілій низці принципів. Але мені здається, що головними з них є закон і незастосування сили».
Слідом за Латушком пішла вся театральна трупа.
[Сергій Чуб, актор театру ім. Янки Купали]:
«Ми розуміли, що, найімовірніше, постраждає перший директор. Ми відразу домовилися: заберуть чи звільнять директора — ми йдемо слідом за ним. <> Це не означає, що ми прощаємося з театром і ми йдемо з театру. Це в жодному разі не втеча. Це наш рух далі, це ми далі намагаємося доносити нашу позицію».
Протести в Білорусі тривають не тільки на вулицях. Працівники держпідприємств оголошують страйк. Серед них заводи, які раніше вважали бастіонами підтримки Лукашенка.
Коротке посилання на цю сторінку: