07.04.2021
Телеканал NTD

Протестувальники в Білорусі будують барикади й закликають Лукашенка піти геть

Протестувальники в Білорусі будують барикади й закликають Лукашенка піти геть

Білоруска поліція використала водомети, сльозогінний газ і шумові гранати для розгону демонстрантів, які вийшли на вулиці..

Дата завантаження: 2021-03-07

video

Білоруска поліція використала водомети, сльозогінний газ і шумові гранати для розгону демонстрантів, які вийшли на вулиці після того, як у країні провели президентські вибори. За результатами екзитполів, майже 80 % голосів отримав нинішній президент Олександр Лукашенко. А його головна опонентка Світлана Тіхановська здобула підтримку 6,8 % голосів виборців.

Водночас, згідно з неофіційними екзитполами, на закордонних дільницях перемогла Тіхановська.

У Мінську та інших містах на протести вийшли тисячі людей. Деякі будували барикади зі сміттєвих баків і вигукували «Іди геть». Опозиція повідомляє, що сили безпеки застосовували бойову зброю. Але офіційних даних про загиблих чи поранених немає.

Спостерігачі не називають вибори в Білорусі чесними і справедливими. Повідомляється про численні порушення. Приміром, не всі змогли проголосувати через великі черги.

Олександр Лукашенко прийшов до влади в 1994 році. Проти його беззмінного правління опозиція виступає не вперше. Вона критикує його економічну політику й придушення прав людини. Останнім часом до цього також додалася критика щодо його реакції на коронавірус.

Світлана Тіхановська стала кандидатом після того, як запроторили до в’язниці її чоловіка-блогера, який критикував владу й хотів висуватися в президенти.
Коротке посилання на цю сторінку:

Протестувальники в Білорусі будують барикади й закликають Лукашенка піти гетьМарокко та Ізраїль підписали меморандуми про взаєморозумінняТрамп заборонив транзакції з вісьмома китайськими застосунками, зокрема з AlipayПоліція висунула проти Аун Сан Су Чжі нові звинуваченняЩе 14 чиновників КНР підпадуть під санкції США через переслідування гонконзьких законодавцівМАГАТЕ підтвердило, що Іран почав виробляти металевий уранТехас і ще дев’ять штатів подають антимонопольний судовий позов на ГуглМайк Пенс відмовився усувати Дональда Трампа за допомогою 25-ї поправкиСенат США не ухвалив підвищення виплат постраждалим від пандемії американцям38 осіб загинуло в середу під час протестів у М’янмі