22.02.2021
Телеканал NTD

Росія пообіцяла Білорусі військову допомогу

Росія пообіцяла Білорусі військову допомогу

У неділю в Мінську пройшла ще одна акція протесту проти результатів виборів. Вона була однією з..

Дата завантаження: 2021-04-22

video

У неділю в Мінську пройшла ще одна акція протесту проти результатів виборів. Вона була однією з найвелелюдніших із початку виступів. За оцінками деяких журналістів, зібралося близько 200 тисяч осіб.

Люди вийшли після того, як Олександр Лукашенко поспілкувався із президентом Росії. З його слів, Москва згідно з договором про Союзну державу пообіцяла йому військову допомогу в разі зовнішньої воєнної загрози.

Лідер опозиції Марія Колесникова закликала покарати всіх винних у насильстві. Від початку виступів у сутичках із силовиками загинуло двоє протестувальників, близько 7000 було арештовано.

[Марія Колесникова, опозиційний лідер]:
«Усі, хто застосовував насильство до демонстрантів і просто перехожих на вулицях, в автозаках і згодом у РВВС та СІЗО, повинні відповісти відповідно до закону Республіки Білорусь».

Протести почалися після виборів 9 серпня. Згідно з офіційними даними, Лукашенко набрав понад 80 % голосів. Однак люди вважають, що він сфальсифікував результати, щоб залишитися на шостий термін. У владі він уже 26 років.

Водночас кілька працівників державної телерадіокомпанії країни, а саме Белтелерадіокомпанії, звільнилися на знак солідарності з мітингарями.

[Олексій, кореспондент]:
«Я, на жаль, іду з професії, яку я щиро люблю і якій присвятив своє життя».

[Олександр, оператор]:
«Ми — телевізійники. Нам соромно за те, що відбувається в плані підрізання інформації, що ми показуємо тільки один бік. Ми хочемо показувати з двох боків, трьох боків, чотирьох боків».

Світлана Тихановська, яка була головною суперницею Лукашенка на виборах, виїхала до Литви. Водночас вона закликала своїх прихильників виходити на марші свободи.

Також у неділю в Мінську пройшла акція прихильників Лукашенка. Президент виголосив перед ними промову.
Коротке посилання на цю сторінку:

Росія пообіцяла Білорусі військову допомогуБайден підписав три укази, що скасовують міграційну політику ТрампаЕкспрезидента Франції Ніколя Саркозі визнали винним у корупціїЄС просить Грецію розслідувати, чи не розвертає берегова охорона човни з мігрантамиУ М’янмі стався військовий переворотУ сенаті США почалися слухання щодо імпічменту ТрампаЄС обіцяє Туреччині нове стабільне фінансування за стримування біженців38 осіб загинуло в середу під час протестів у М’янміВійськовики М’янми стверджують, що перевороту не булоООН закликала 57 країн повернути на батьківщину жінок і дітей із таборів у Сирії