18.08.2021
Телеканал NTD

У Білорусії тривають протести й сутички, а головна суперниця Лукашенка виїхала до Литви

У Білорусії тривають протести й сутички, а головна суперниця Лукашенка виїхала до Литви

У білоруській столиці тривають багатотисячні протести. Люди незадоволені результатами президентських виборів. За ними, очолити державу знову..

Дата завантаження: 2021-04-18

video

У білоруській столиці тривають багатотисячні протести. Люди незадоволені результатами президентських виборів. За ними, очолити державу знову має Олександр Лукашенко — уже вшосте.

Поліція розганяє мітинги, використовуючи гумові кулі, шумові гранати й сльозогінний газ.

Не всі відкрито виходять на демонстрації. Багато хто на знак солідарності просто сигналить клаксонами автомобілів. Деякі несуть квіти до місця, де 10 серпня в сутичках з поліцією загинув протестувальник.

Європейський Союз звинуватив уряд Лукашенка в непропорційному й неприйнятному насильстві. Він також сказав, що переглядає свої відносини з Мінськом.

Водночас головна суперниця чинного президента на виборах Світлана Тихановська була змушена виїхати з країни до Литви.

Як кажуть її соратники, до цього з нею проводили бесіду представники органів безпеки.

[Марія Колесникова, голова передвиборчого штабу Віктора Бабарики]:
«Три години в кабінеті з представниками силових структур, коли є діти, коли є чоловік, який під кримінальним переслідуванням, коли є друзі й прихильники, які сидять у в’язниці… Я вважаю, що коли все твоє оточення й твоя сім’я у заручниках, дуже складно не відчувати тиску й робити заяви не під тиском».

Сама Тихановська записала відеозвернення, де спробувала пояснити свій від’їзд.

[Світлана Тихановська, кандидат у президенти Білорусії]:
«Я ухвалила дуже важке для себе рішення. Це рішення я зробила абсолютно самостійно. Ні друзі, ні рідні, ні штаб, ні Сергій жодним чином на нього просто не могли вплинути. Я знаю, що багато хто мене зрозуміє, багато хто мене засудить, а багато хто й зненавидить. Але знаєте, не дай Боже постати перед таким вибором, перед яким опинилася я».

Міністр закордонних справ Литви сказав, що Тихановській видали гостьову візу на рік, і що вона перебуває у Вільнюсі зі своїми дітьми, а також головою її передвиборчого штабу.

[Лінас Антанас Лінкявічюс, міністр закордонних справ Литви]:
«Я не знаю, чим їй погрожували. Я тільки кажу, що другий варіант, який вона мала, так би мовити, не передбачав свободи. Була можливість покинути країну, і вона нею скористалася».

Лукашенко обіймає посаду президента Білорусі з 1994 року, тобто вже 26 років. Це найдовший термін серед чинних голів держав Європи й пострадянського простору.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Білорусії тривають протести й сутички, а головна суперниця Лукашенка виїхала до ЛитвиІзраїль і Косово встановили дипломатичні відносиниПівнічна Корея, імовірно, знову провела випробування балістичних ракетВ Еквадорі президентом несподівано став банкір Гільєрмо ЛассоУ сенаті США почалися слухання щодо імпічменту ТрампаСША виводять війська з Афганістану, але чи буде це кінцем війни?У М’янмі стався військовий переворотЧетверті вибори за два роки: Нетаньягу закликає сформувати стабільний урядООН закликала 57 країн повернути на батьківщину жінок і дітей із таборів у СиріїУ М’янмі сталися найбільш кровопролитні сутички з часу перевороту