В обох розпорядженнях ідеться, що Вашингтон повинен ужити активних заходів щодо власників TikTok і WeChat, щоб захистити національну безпеку США. Також у документах зазначається, що обидва застосунки автоматично отримують величезний обсяг інформації від користувачів, що зрештою може відкрити китайській владі доступ до особистої та запатентованої інформації Сполучених Штатів Америки.
Вона включає дані про активність у мережі, місцеперебування й історії пошуку та браузерів. Як припускає Білий дім, це дає Пекіну змогу відстежувати розташування федеральних службовців і підрядників, збирати досьє для шантажу, а також вести корпоративне шпигунство.
У березні 2019 року виявилося, що база даних WeChat мала мільярди повідомлень від користувачів не тільки з Китаю, але й зі США, Тайваню, Південної Кореї та Австралії.
Китайське міністерство закордонних справ уже оголосило, що виступає проти рішення США, і що Вашингтон щонайшвидше повинен виправити свої «помилки».
Раніше голова Білого дому пригрозив заборонити TikTok на території США. Водночас він зазначив, що Microsoft або інша компанія може купити американський підрозділ застосунку.
Загалом уряд США оголосив про розширення своєї ініціативи «Чиста мережа». Вона спрямована на захист найчутливішої інформації американців від китайської компартії.
Коротке посилання на цю сторінку: