Музей Ізраїлю відчиняє свої двері після п’яти місяців карантину. Порожні зали знову наповнюються цінними артефактами й оживають.
[Ідо Бруно, директор Музею Ізраїлю]:
«Дуже складно бути директором закритого музею, бо музеї люблять бути відкритими. Вони хочуть приймати людей, відчиняти двері, відкривати свідомість людей, їхні серця й давати їм змогу насолоджуватися фантастичними колекціями».
Майже всі 500 працівників музею готують зали до відкриття. Головне завдання — забезпечити всі норми соціального дистанціювання.
[Ідо Бруно, директор Музею Ізраїлю]:
«Звісно, музеї загалом і Музей Ізраїлю зокрема — це дуже безпечні місця, якщо говорити про коронавірус. У нас є території просто неба. Ми можемо забезпечити соціальне дистанціювання й не позбавити вас радості від зустрічі з творами мистецтва».
На колишнє місце встановлюють скульптури Огюста Родена. Також зі спеціальних приміщень, де є клімат-контроль, повертаються й знамениті сувої Мертвого моря.
[Хагіт Маоц, доглядач Музею Ізраїлю]:
«Це знаменний день, бо ми знову, через п’ять місяців, виставляємо ці сувої, які були в сховищах. Разом із командою реставраторів і техніків ми повернули ці сувої до залів і чекаємо, коли їх зможуть побачити відвідувачі».
Манускрипти на пергаменті було створено приблизно дві тисячі років тому. Щоб їх зберегти максимально довго, необхідно підтримувати певну вологість та уникати яскравого світла.
За правилами, вхід до музею після відкриття буде обмежений. Квитки треба бронювати заздалегідь онлайн.
Коротке посилання на цю сторінку: