22.02.2021
Телеканал NTD

Через 400 років у дику природу Великої Британії повертаються бобри

Через 400 років у дику природу Великої Британії повертаються бобри

Бобрів у дикій природі Великої Британії не бачили аж чотири століття, а нині їм дозволили повернутися...

Дата завантаження: 2021-04-22

video

Бобрів у дикій природі Великої Британії не бачили аж чотири століття, а нині їм дозволили повернутися. Та спочатку науковці п’ять років досліджували й зрештою з’ясували, що будівництво гребель, яке ведуть ці тварини, ні людям, ні природі не шкодить.

Бобрів у Великій Британії понад 400 років тому винищили мисливці. Нинішня поява цих тварин стала для всіх несподіванкою.

[Ребека Поу, заступник міністра довкілля Великої Британії]:
«Якщо ви хочете різноманітнішого середовища проживання поруч із фермерськими полями, а також екологічнішого виробництва, то потрібні природні екосистеми, які забезпечують, зокрема, бобри. І фермерам можуть платити за те, що на їхній землі живуть ці тварини».

2013 року в Девоні виявили групу бобрів. Їх вирішили тимчасово не виселяти. Зрештою вони побудували 28 гребель, а їхня популяція розрослася до 15 сімей.

[Джон Варлі, голова Clinton Devon Estates]:
«Одне картопляне поле через бобрів затопило. Вони спричинили втрату врожаю. Вони можуть валити дерева в неправильному напрямку. Однак загалом бобри позитивно впливають на захист від повеней, вони споруджують природні дамби».

Як з’ясувалося, бобри збільшують площу болотистих угідь, завдяки чому з’являється більше риби, комах, птахів і водяних щурів. Також їхні греблі захищають деякі будинки від повеней.
Коротке посилання на цю сторінку:

Через 400 років у дику природу Великої Британії повертаються бобри14-річна австралійка управляє власною компанієюОпитування: як карантин уплинув на жителів КиєваІталія залучить до боротьби з COVID-19 собак-шукачівВООЗ закликає тимчасово заборонити торгівлю дикими тваринами на ринках«Гнізда» для бездомних: у Німеччині випробовують вуличні спальні капсулиНайбільше кладовище Північної Америки не справляється з напливом тіл померлих від COVIDНа водоочисній станції в Австралії харчові відходи перетворюють на електроенергіюМенше дітей, але більше людей похилого віку: Південній Кореї загрожує демографічна кризаООН: у ДР Конго голодує кожен третій