03.12.2021
Телеканал NTD

У Єрусалимі знайшли руїни царських комор віком 2700 років

У Єрусалимі знайшли руїни царських комор віком 2700 років

Ізраїльські археологи виявили решти величезної стародавньої будівлі віком 2700 років. Руїни розташовані недалеко від посольства США..

Дата завантаження: 2021-08-02

video

Ізраїльські археологи виявили решти величезної стародавньої будівлі віком 2700 років. Руїни розташовані недалеко від посольства США в Єрусалимі. Споруду звели за часів юдейських царів Єзекії та Манасії.

На місці розкопок також знайшли керамічний посуд із відбитками печаток, на яких видно написи давньоєврейською мовою. Загалом до рук археологів потрапило 120 таких відбитків. Учені вважають, що в будівлі зберігалися зібрані царем податки.

[Нерія Сапір, співробітник Управління старожитностей Ізраїлю]:
«Велика колекція відбитків печаток, знайдених тут, — одна з найдивовижніших в Ізраїлі. Здебільшого це печатки царів. Також є відтиски з іменами людей. Можливо, це юдейські чиновники чи якісь вельможі, які в ті часи керували економічною системою Юдеї».

На печатках також написано назви чотирьох юдейських міст. Відбитки зроблено на ручках глеків, у яких, імовірно, зберігалося вино й оливкова олія. Їх у цій місцевості виробляли у великих обсягах.

[Нерія Сапір, співробітник Управління старожитностей Ізраїлю]:
«Тут, мабуть, зберігали й переробляли сільськогосподарську продукцію в ті часи, коли царство стояло перед обличчям випробувань. Можливо, вони готувалися до навали Сінаххеріба, який спустошив усе царство Юдея та Єрусалим».

Стародавню будівлю зведено з великих каменів, і її оточувало кілька мурів. Археологи також знайшли керамічні фігурки вершників, жінок і тварин.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Єрусалимі знайшли руїни царських комор віком 2700 роківІспанський стартап робить стейки із замінника м’яса за допомогою 3D-принтераОстанки дев’ятьох неандертальців знайшли в печері неподалік від РимаПерший у світі надрукований на 3D-принтері міст відкрився в АмстердаміБатько створив для сина екзоскелет, щоб він зміг ходитиМіланські науковці вивчають мумію за допомогою комп’ютерної томографіїGPS-трекери для дроздів: біологи вивчають причини міграції співочих птахівДжефф Безос успішно злітав у космос на своєму корабліВ іспанській Малазі росте 52 види орхідей, однак ботаніки й далі шукають новіІталійського робота-гуманоїда навчають зчитувати людські емоції