01.11.2021
Телеканал NTD

Фітнес-браслети допоможуть виявити COVID-19

Фітнес-браслети допоможуть виявити COVID-19

«Розумні» браслети, які стежать за серцевим ритмом, тиском і витратою калорій, допоможуть виявляти COVID-19. Як з'ясувалося,..

Дата завантаження: 2021-08-01

video

«Розумні» браслети, які стежать за серцевим ритмом, тиском і витратою калорій, допоможуть виявляти COVID-19. Як з’ясувалося, вони можуть стати в пригоді, адже дуже часто ще до появи перших симптомів нездужання в заражених уже змінюється частота серцевих скорочень і дихання.

[Майкл Снайдер, професор медфакультету Стенфордського університету]:
«Ще до того, як ви дізналися про те, що захворіли, у вашому тілі починають відбуватися зміни: підвищується частота серцевих скорочень, змінюється серцевий ритм, відбуваються всілякі інші зміни. Водночас «розумний» годинник це фіксує. За день він збирає дані приблизно 250 тисяч разів».

Учені Стенфордського університету в США зібрали групу з п’яти тисяч волонтерів і стежать за їхніми показниками. Серед них і близько 30 носіїв коронавірусу. У 80 % із них дані фітнес-трекерів вказали на наявність інфекції одночасно з виникненням симптомів чи приблизно за три дні до того.

А один раз за допомогою трекера вдалося передбачити хворобу за дев’ять днів до появи симптомів.

[Майкл Снайдер, професор медфакультету Стенфордського університету]:
«У понад 60 % випадків ми можемо визначити захворювання ще до появи симптомів. Це дуже потужний інструмент. Тобто більш ніж у 60 % випадків людям можна порадити залишатися вдома, не виходити на вулицю й не заражати інших».

Один із виробників фітнес-браслетів також проводить такі дослідження. У них беруть участь 100 тисяч осіб у США й Канаді, зокрема 900 осіб хворих на COVID-19.

[Конор Генеган, дослідник]:
«В ідеалі ми хотіли б спробувати додати таку можливість до якоїсь програми чи функції. Люди зможуть це використовувати, щоб виявляти COVID-19 на ранніх стадіях».

Виробники пристроїв також вивчають можливі ранні ознаки інфекції серед професійних спортсменів, які носять персоналізовані фітнес-трекери.
Коротке посилання на цю сторінку:

Фітнес-браслети допоможуть виявити COVID-19Мексиканські науковці відкрили новий вид динозаврівДослідження: какаду навчають один одного відкривати сміттєві бакиУ Нідерландах відкрили найдовшу велодоріжку із сонячних панелейУ Гонконзі розробляють робота-медсестру, схожу на героїню аніме19-річна бельгійка хоче побити рекорд, самотужки облетівши світ на монопланіГрузинський стартап робить USB-кабелі з кришок від пляшокЯпонська компанія Fujifilm: від плівки для фотоапаратів до ПЛР-тестівСупутники, ракети й пластирі-шприци: у Києві пройшов конкурс інноваційних стартапівІталійського робота-гуманоїда навчають зчитувати людські емоції