03.12.2021
Телеканал NTD

Волонтери зі США розповідають про випробування вакцини проти COVID-19

Волонтери зі США розповідають про випробування вакцини проти COVID-19

Чотири місяці тому американка Дженніфер Галлер стала одним із перших волонтерів, яким ввели тестову вакцину проти..

Дата завантаження: 2021-08-02

video

Чотири місяці тому американка Дженніфер Галлер стала одним із перших волонтерів, яким ввели тестову вакцину проти COVID-19, розроблену Національним інститутом охорони здоров’я і компанією Moderna.

А нещодавно вона почала брати участь у другій фазі випробувань препарату, до якої крім неї залучено вже понад 30 тисяч волонтерів.

До початку грудня про існування вірусу у світі ніхто й не підозрював. А вже 10 січня виробники вакцин почали діяти. Через 65 днів Дженніфер вкололи першу дозу.

[Дженніфер Галлер, волонтерка]:
«У мене не було якихось особливих побічних ефектів. Єдине, що наступного дня трохи боліла рука. Але це було дуже схоже на відчуття після вакцини від звичайного грипу».

Водночас учені поки не можуть гарантувати, що розроблена вакцина може захистити волонтерів від COVID-19.

[Дженніфер Галлер, волонтерка]:
«Останні чотири місяці я жила так, ніби мені не робили щеплення. Я дотримувалася запобіжних заходів так само, як і всі інші. У громадських місцях одягала маску й зберігала соціальну дистанцію».

Під час першої фази досліджень учені побачили, що нова вакцина стимулювала у волонтерів імунну відповідь. Вони надіються, що цього буде досить, щоб захиститися від вірусу. Були й деякі побічні ефекти: піддослідних морозило, на короткий час підвищувалася температура, боліло в місці уколу.

Ще один учасник випробувань — Ніл Браунінг. Перший укол йому теж зробили в березні, а другий — за місяць.

[Ніл Браунінг, волонтер]:
«Нам зробили по два уколи й на рік відпустили. Але щотри місяці ми маємо приходити й здавати кров на аналіз».

Водночас деяким волонтерам вводять не вакцину, а плацебо, але пацієнти про це не знають. Також учені уважно стежать за тим, у якій групі виникає більше вірусних захворювань.

[Вільям Шаффнер, фахівець з інфекційних захворювань]:
«Маємо врахувати два моменти. Перший: чи працює вакцина? Як добре вона діє в різних регіонах? Також треба зрозуміти, чи безпечна вона? І нам слід розуміти це в кожному випадку, адже ми вводимо її здоровим людям».

Це не єдина вакцина, яку нині розробляють. У серпні почнеться фінальна стадія випробувань препарату, винайденого в Оксфорді. У США компанія Johnson&Johnson планує у вересні почати тестувати свою вакцину. Подібні дослідження проводить також Novavax і Pfizer.
Коротке посилання на цю сторінку:

Волонтери зі США розповідають про випробування вакцини проти COVID-19Як службові собаки «випускають пару» на австралійській ферміСотні булочок: волонтери Ріо-де-Жанейро годують жителів бідних районівВолонтери беруть у руки сапи, щоб зробити своє місто зеленимЕксклюзивний магазин Гаррі Поттера відкривається в Нью-ЙоркуЕколог з Уганди робить столи й паркани з пластикового сміттяТисячі британців під час пандемії змінили квартири на човниГрецький острів замінить усі автомобілі на електричніЗелений оазис прикрасив дах університету в АвстраліїЧому Париж став єдиною столицею, де забороняють дрони